Романюк каже, що вірус на її лептоп прийшов зі скриньки МВС

Представниця організації «Репортери без кордонів» в Україні, виконавчий директор Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк заявляє, що зловмисники хотіли вкрасти дані з її комп’ютера за допомогою листа від Міністерства внутрішніх справ (МВС). Про це вона повідомила в ефірі «Громадського радіо»,   пише «Українська правда».

«Я отримала листа, як і група інших журналістів, від Міністерства внутрішніх справ України з поштової скриньки info@mvs.gov.ua, яка у мене не викликала жодних сумнівів і запитань. Там мені пропонувалось ознайомитися з додатком… Я натиснула кнопку переглянути, і мені на комп’ютер скачався вірус. А, очевидно, цей вірус надавав віддалений доступ до моїх файлів. Таким чином їх скачали», – зазначила пані Романюк.

Далі, за її словами, вона зрозуміла, що з комп’ютером щось не так: «Я зрозуміла одразу, тому що у мене на ноутбуці ввімкнулась відеокамера сама по собі, почала знімати. І сам комп’ютер почав «підвисати». Крім того, той файл, який нібито був DOCівським, він не відкрився».

На думку пані Романюк, злам її комп’ютера і викрадення даних підпадає під дві статті Кримінально-процесуального кодексу – ст. 182 «Порушення недоторканності приватного життя» та ст. 361 «Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин». Однак справу за її заявою міліція порушила за ст. 356 «Самоуправство».

Оксана Романюк зазначила, що її вже допитували 18 жовтня у ході відкритого кримінального провадження, після цього слідчі мали намір допитати усіх співробітників ІМІ. «Бо, наскільки я розумію, перша версія міліції – що це хтось із моїх співробітників заволодів моїми файлами», – сказала вона.

Вона переконана, що незабаром  цю справу можуть перекваліфікувати, «оскільки це – абсолютно точно кіберзлочин і порушення приватності».

У МВС кажуть, що вони не причетні до зламу пошти Романюк.

Залиште коментар