Прес-клуб медіа-профспілки і спілки журналістів обговорив право громадян озброюватися

На засіданні Прес-клубу спілки журналістів і медіа-профспілки за участі Спільнобачення відбулося обговорення теми «Озброюватися? Кому і навіщо? Громадська ініціатива зі створення закону про зброю».

прес-клуб

Представники громадських організацій, які взяли участь у засіданні повідомили, що надіслали листа до всіх фракцій парламенту із запрошенням направити своїх представників до робочої групи , яка розробляє законопроект. За їхнім задумом, такий важливий закон має розроблятися відкрито, за участі всього суспільства. Концепція закону вже представлена на сайті www.zbroya.info

Голова Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін повідомив, що Україна залишається єдиною європейською країною, де питання придбання, володіння, зберігання та застосування, а також контролю у сфері обігу вогнепальної зброї є неврегульоване відповідним Законом. «В Україні, – сказав він, – легальними власниками цивільної вогнепальної зброї (мисливці, спортсмени, громадяни, які володіють зброєю з метою самозахисту, тощо) є майже 2 млн. осіб, а ще близько півмільйона осіб використовує вогнепальну зброю у зв’язку зі службовою та професійною діяльністю». Він переконаний, що ухвалення відповідного закону призведе до підвищення рівня самозахисту громадян і знизить рівень злочинності.

Сергій Шабовта, президент Української федерації професіоналів безпеки зазначив, що професійна спільнота, яка займається питаннями убезпечення суспільства, об’єктивно має можливість доступу до короткоствольної вогнепальної зброї. Але, на його думку, це не може бути винятковим рішенням по відношенню виключно до цієї спільноти. «Таке право, – сказав він, – повинно мати все суспільство. В рамках закону, а не підзаконних актів, які кожне з відомств пише під себе, і що призводить до проблем».

Сергій Львович, президент Всеукраїнської федерації прикладних стрілецьких видів спорту заявив, що право власності на зброю має бути у громадян не лише для самозахист, але також і для можливості займатися сучасними стрілецькими дисциплінами та підвищувати культуру поводження зі зброєю, відроджувати військово-патріотичне виховання. «Хочу підкреслити, – додав він, – що має бути запроваджено і забезпечено законом сучасніше і суворіше навчання поводження зі зброєю та персональна відповідальність за порушення. Зараз такої відповідальності нема».

У процесі дискусії експерти закликали її учасників та все суспільство активніше брати участь у обговоренні законопроекту «Про зброю». Як наголосив Георгій Уачйкін, «цей проект надасть можливість громадянам України спостерігати за тим, як створюється один із найголовніших законів країни – від першої літери до останньої крапки».

Дискусію можна було спостерігати в режимі онлайн. Незабаром вона буде виставлена на сайті spilno.tv

Залиште коментар