МВС має відкрити справу за ст.171 КК проти охоронця Кіркорова

Незалежна медіа-профспілка України обурена відмовою міліції розпочати справу за ст.171 Кримінального Кодексу України (перешкоджання діяльності журналіста) проти охоронця російського співака Філіпа Кіркорова, який розбив голову журналісту видання Like.LB.ua Олександру Ратушняку.

Напад на журналіста відбувся у Києві 11 жовтня біля ресторану Under Wonder. Як повідомлялося, під час роботи журналіста охоронець почав відштовхувати його зі словами: «Заховай камеру! Я тобі не раджу цього робити. Бачиш перехід? Я тебе зараз урию. Будеш тут валятися».А потім охоронець кинув у журналіста пляшку з водою. Пляшка влучила йому в голову.

Міліція порушила справу за статтею про нанесення тілесних ушкоджень, але відмовилася відкривати справу за статтею про перешкоджання роботі журналіста.

Таким чином, вважає Медіа-профспілка, МВС намагається покращити статистику щодо нападів на журналістів. Формальна причина відмови: ніби Ратушняк є тільки фотографом, а не журналістом. Профспілка вважає таку причину абсурдною. Так само можна програміста назвати лише користувачем ПК, письменника – лише стенографістом і т.ін.

Відповідно до законодавства, журналіст – це творчій працівник який займається збиранням, обробкою та поширенням інформації для ЗМІ. Постраждалий є журналістом, який у своїй роботі для збора інформації використовує фотоапарат.

Залиште коментар