Медіа-профспілка здобула першу перемогу у справі про 10 мільйонів

Апеляційний суд Києва задовольнив скаргу на ухвалу суду Шевченківського районного суду Києва про відмову прийняття до розгляду позову щодо порушення трудових прав. Було скасовано рішення судді Д. Мальцева, який відмовив члену Незалежної медіа-профспілки України Віктору Федорчуку в прийнятті позову через несплату судового збору. Справу направлено на розгляд по суті до суду першої інстанції.

Вимога сплати судового збору не відповідають положенням ст. 5 (ч. 1, п. 1) «Закону України про судовий збір», відповідно до якого від сплати судового збору звільняються позивачі – за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових правовідносин.

Судовий розгляд цього трудового конфлікту претендує на рекорд в історії України як за тривалістю у часі, так і за розмірами позивних вимог по трудових спорах. Судовий процес триває вже понад 10 років. Причиною звернення до суду стала невиплата заробітної платні, та відсторонення від виконання службових обов’язків за організацію страйку в київській редакції, зареєстрованої у Великобританії Української інформаційної служби (УІС).

Зараз, враховуючи багаторічний термін вимушеного прогулу, загальна сума позовних вимог перевищує 10 млн. гривень.

Представник потерпілого в суді Олександр Тарасов заявив, що він бачить численні порушення прав працівників Української інформаційної служби і програти таку справу можна лише тоді, коли суди будуть ухвалювати відверто неправові рішення, як це було попереднього разу в суді першої інстанції.

Залиште коментар