Медіа-профспілка розвиватиме профспілковий рух у регіонах

На сьогодні у медіа-сфері України є багато різноманітних проблем, які потребують негайного вирішення. Зокрема, НМПУ вже впродовж багатьох років фіксує значну кількість випадків порушень прав журналістів. Захищати трудові та професійні права журналістів можуть профспілкові організації, котрі мають гарантовані законодавством унікальні права – в порівнянні з іншими громадськими організаціями.

Парадоксально, але в журналістському середовищу бракує належного рівня професійної солідарності. Ми вважаємо, що діяльність та розвиток незалежної медіа-профспілки посилить відчуття ліктя, згуртує журналістів і буде спонукати їх боротися за свої права разом.

Для цього впродовж листопада – грудня буде проведено 5 вебінарів та за їх результатами буде проведено 5 семінарів у Криму, Луганську, Запоріжжі, Черкасах та Донецьку. Саме у цих областях на сьогодні фіксується багато порушень прав журналістів.

Під час заходів журналісти та редактори ЗМІ із названих областей зможуть обговорити з фахівцями та юристом НМПУ наявні на місцевому рівні проблеми, узгодити шляхи та способи їх вирішення за допомогою створення профспілкових осередків у редакціях. Про те, як профспілкові організації можуть ефективно взаємодіяти з місцевими органами влади, як захищати свої трудові та професійні права на національному та міжнародному рівні, як відстоювати право на свободу слова – зацікавлені представники ЗМІ дізнаються під час семінарів. Слухачі семінарів «з перших рук» отримають інформацію про позитивний досвід НМПУ у сфері захисту та представництва прав журналістів, а також зможуть отримати відповіді на різноманітні запитання.

Виконання даного проекту – «Перезавантаження» профспілкового руху у журналістському середовищі України» – стало можливим завдяки підтримці Міжнародного фонду «Відродження» (проект № 47639).

Більш детальну інформацію можна отримати у виконавчого секретаря НМПУ – Оксани Винничук, тел. 050 356 57 58, електронна пошта sekretar@profspilka.org.ua

Залиште коментар