Журналістські організації Польщі і України заснували платформу для співпраці

Українські і польські журналісти на Форму в польському місті Казімеж Дольний у Будинку журналіста Асоціації польських журналістів підписали «Декларацію про співпрацю» між колегами двох країн. Згідно з Декларацією, сторони заснували платформу для співпраці.

SONY DSC

На фото: (Зліва направо) Юрій Луканов, Кшиштоф Сковроньський і Олег Наливайко, голови журналістських організацій України і Польщі демонструють підписану українською і польською мовами «Декларацію про співпрацю».

Підписанти Декларації визначили чотири пріоритетні напрямки діяльності.

Обмін інформацією і досвідом про ситуацію з журналістикою у період системних змін.

Боротьба з випадками перешкоджання журналістській діяльності, порушеннями свободи слова. Зокрема, підтримка української ініціативи проведення щорічної акції під назвою “Безкарність вбиває”, днів пам’яті журналістів, які за свою працю заплатили найвищу ціну – своє життя., а також підтримка польської ініціативи створення фонду журналістської солідарності.

Навчання місцевих журналістів і обмін досвідом в реформуванні змі, у зв’язку з ухваленням в Україні законів про реформування комунальних друкованих ЗМІ та суспільне мовлення.

Навчання журналістів роботі в умовах цифрових технологій.

У підписаному документі відзначається: «Європа є спільним культурним простором і спільним простором свободи слова. Проте, ми, журналісти, з Центральної і Східної Європи , маючи подібний досвід комуністичного тоталітаризму, цензури, а також системних змін в державах , боротьби за свободу слова і незалежну журналістику, які ніколи не даються раз і назавжди, прагнемо звернути особливу увагу на проблеми журналістів і журналістики цієї частини Європи».

Угоду підписали голова Асоціації польських журналістів Кшиштоф Сковроньський, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов.

Залиште коментар