Медіа-профспілка просить Інспекцію праці перевірити УНІАН

Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) звернулася до Державної інспекції з питань праці з проханням втрутитися у ситуацію у ТОВ УНІАН.

Інспекція праці забезпечує реалізацію державної політики з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

НМПУ вимагає скасування наказу № 115-К від 28.08.13 р. гендиректора ТОВ УНІАН Вадима Осадчого, яким він перевів (у документі – “перемістив”) п’ятьох членів профспілки у новий відділ з порушенням трудового законодавства та Колективної угоди.

У новий відділ без попередження та згоди було переведено редакторів Тетяну Майданович, Любов Жаловагу, Валентину Романенко, Романа Романюка та Олександра Волинського. (На минулому тижні Романюк звільнився з ТОВ УНІАН та влаштувався на “Українську правду”). До того ж було змінено характер та графік роботи працівників та істотно погіршено умови праці. Редакторів перевели у промислову зону у будівлю на території ВАТ «Київхімволокно» за адресою м. Київ, вул. Магнітогорська 1.

Після звернення редакторів УНІАНу до профспілки у НМПУ було створено Комісію з перевірки умов праці. Комісія виїхала на місце роботи працівників, але охоронець за усним наказом Вадима Осадчого не допустив представників профспілки та запрошених юристів до приміщення, де працюють переведені журналісти. Комісія НМПУ все одно склала Акт про порушення після огляду загальних приміщень та території, де розташована будівля.

Медіа-профспілка просить Інспекцію праці перевірити викладені факти, провести власну перевірку у приміщеннях ТОВ УНІАН на предмет дотримання умов праці на підприємстві. Профспілка готова всіляко допомагати Інспекції у її роботі. Лист НМПУ зареєстровано у Інспекції праці за № КО-2595/26.

Залиште коментар