Керівництво УНІАН намагається звільнити брюсельського кореспондента за відсутність на роботі в Києві

Керівництво інформаційного агентства УНІАН намагається звільнити свого кореспондента в Брюсселі Сергія Воропаєва за пунктом 4 статті 40 Кодексу законів про працю України (прогул без поважних причин).

Днями УНІАН не нарахував своєму кореспонденту в Брюсселі аванс, мотивуючи це його відсутністю на робочому місці. При цьому кореспондент продовжував виконувати свої обов’язки в Брюсселі, підтвердженням чому є оприлюднені за його підписом інформаційні повідомлення в стрічці новин агентства.

Раніше, 3 вересня цього року, генеральний директор агентства Вадим Осадчий в телефонній розмові з Сергієм Воропаєвим, який в цей день повертався з відпустки до Брюсселя для продовження виконання своїх функцій, заявив йому про намір закрити корпункт та запропонував прибути на робоче місце в Києві вже 5 вересня – перший робочий день після відпустки. В ході подальшого листування електронною поштою керівництво повідомило, що вирішило перевести свого кореспондента на іншу посаду. Такі дії суперечать 32-й статті Кодексу законів про працю України, згідно з якою працівник має бути попереджений про істотну зміну умов праці за два місяці.

5 вересня генеральний директор УНІАН направив на домашню адресу Сергія Воропаєва в Україні телеграму з вимогою дати пояснення своїй відсутності на робочому місці, а також погрозами звільнити за прогули.

Сергій Воропаєв працює в УНІАН з лютого 2004 року, а в брюсельському корпункті – з січня 2007 року.

НМПУ розцінює дії керівництва УНІАН щодо свого кореспондента в Брюсселі, як такі, що продовжують сумну практику розправи над журналістами, які не бояться відстоювати право на професію та дотримання професійних стандартів. 28 серпня цього року генеральний директор УНІАН Вадим Осадчий видав наказ №115-К, яким групу співробітників – членів медіа-профспілки було без попередження у встановлені законодавством терміни, без погодження із первинною профспілковою організацією НМПУ «переміщено» до новоствореного Відділу телевізійного моніторингу. До цієї групи увійшли лише ті співробітники, які відкрито протестували проти цензури і фейкових новин як таких, які завдають шкоди репутації агентства.

Незалежна медіа-профспілка готує оскарження таких дій у суді.

Залиште коментар