Чернівецька облрада відмовилася надати слово на захист телеканалу ТВА

Чернівецька обласна Рада проголосувала проти того, щоб голова міжредакційного осередку Незалежної медіа-профспілки в Чернівцях Вадим Пелех виступив на сесії Ради під час обговорення питання «Про інформацію щодо ситуації, яка складалася довкола припинення мовлення телевізійного каналу ТВА». Це при тому, що на пропозицію голови обласної держадміністрації Михайла Папієва обласні депутати погодилися дозволити виступати всім охочим.

Всупереч попередньому погодженню – надавати слово усім хто має інформацію з цього питання, голова облради Михайло Гайничеру виніс питання про виступ представника медіа-профспілки на голосування. Провладна більшість не дала можливості виступити місцевому профспілковому лідеру і довести до відома депутатів позицію НМПУ та звернення голови Незалежної медіа-профспілки України Юрія Луканова щодо ситуації з ТВА.

У своєму відкритому листи до депутатів облради, поширеному напередодні, Юрій Луканов застерігав депутатів від намірів звернутися до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з вимогою позбавити телеканал ТВА ліцензії на мовлення.

«Закликаю вас не ухвалювати таких рішень, – було сказано в листі керівника НМПУ, – Хочу наголосити, що такий крок – безпосередньо спрямований на позбавлення мешканців регіону телеканалу, який надає незалежну інформацію. Такі дії тим більш дивні у час, коли Україна готується підписати угоду з ЄС. Відомо, що в демократичних країнах питання свободи слова завжди привертають до себе особливу увагу, і тому я не сумніваюся: такі дії призведуть до міжнародного непорозуміння».

Влітку цього року телеканал ТВА припинив мовлення на кілька тижнів. Нібито через пошкоджену апаратуру внаслідок пожежі, яка сталася в ретрансляційному центрі . В той сам час державний телеканал, який ділить ТВА одну частото ту, продовжив мовлення. Журналісти ТВА виступили з акціями протесту, провели в Києві прес-конференцію і мітинг під Національною радою з питань радіо і телебачення. Незалежна медіа-профспілка виступила із заявою, в які звинуватила чернівецьку владу у спробі закрити незалежний від неї телеканал. Після цього мовлення ТВА було відновлено.

Залиште коментар