В УНІАНі профспілка та керівництво підписали Колдоговір

Профспілковий осередок Незалежної медіа-профспілки в УНІАН та адміністрація агентства підписали Колективний договір після переговорів, які тривали з березня поточного року. Колективні переговори були ініційовані керівництвом УНІАН та групи «1+1» з метою внесення змін у Колдоговір УНІАН, підписаний у 2006 році.

Переговори розпочалися через деякий час після конфліктів між творчим колективом агентства та його керівництвом. Редактори та журналісти у жовтні 2012 року публічно заявили про цензуру з боку керівництва, а у лютому звинуватили керівництво у дискредитації агентства публікацією “фейкових” новин. Тоді позицію журналістів підтримали своїми заявами комітет НМПУ та Міжнародна і Європейська федерації журналістів.

Колдоговір УНІАН, підписаний 31 липня, зокрема, передбачає 36-денні відпустки для журналістів відповідно до Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів» і Державного класифікатора професій України. Працівники, посади яких не відносяться до журналістських, матимуть 28 днів відпустки, згідно з передбаченими законодавством нормами для працівників із ненормованим робочим днем та для тих, хто постійно працює за комп’ютерною технікою.

Для жінок, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда, або які усиновили дитину, одиноким матерям, батькам, які виховують дитину без матері, а також особам, які взяли дитину під опіку, Колдоговір передбачає можливість щорічної додаткової оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів.

Колдоговір також передбачає додаткову оплату роботи працівників в надурочний час та у вихідні дні.

В процесі переговорів виник ряд розбіжностей. Зокрема, на початку переговорів адміністрація прагнула не допустити в агентстві реалізацію права журналістів на 36-денні відпустки. Також пропонувалося прив’язати до Колдоговору угоду про конфіденційність, яку юристи від медіа-профспілки оцінили як таку, що може бути інструментом цензури. Крім того, пропонувалося підписати з усіма співробітниками індивідуальні угоди, з чим працівники агентства не були згодні. У підсумку ці суперечності було знято.

Колдоговір підписаний строком на 3 роки і, згідно з законодавством, зберігає чинність до того часу, поки Сторони не укладуть новий або не переглянуть цей Колдоговір.

Колдоговір підписали з боку первинної організації НМПУ голова осередку Ольга Падірякова і з боку адміністрації УНІАН генеральний директор Вадим Осадчий.

Голова Незалежної медіа-профспілки України вважає підписання Колективного договору перемогою здорового глузду. «Адже створити правила гри і грати за ними вигідно як для роботодавця, так і для працівників, – сказав він, – Незалежна медіа-профспілка буде і далі стежити за тим, щоб стосунки між адміністрацією і колективом відбувалися із дотриманням закону і щойно укладеного Колективного договору».

Залиште коментар