НСЖУ і НМПУ занепокоєні прагненням перебрати приватну телекомпанію в комунальну власність

Незалежна медіа-профспілка України і Національна спілка журналістів України висловили занепокоєння з приводу намагань кременчуцької міської влади Полтавської області перебрати у комунальну власність приватну телекомпанію «Візит».

НСЖУ і НМПУ звертають увагу, що такі тенденції суперечать загальній державній політиці щодо роздержавлення комунальних засобів масової інформації. Вони нагадують, що Президент дав доручення підготувати законопроект на цю тему, який зараз перебуває на розгляді в Кабінеті міністрів України.

«До того ж, такі дії суперечать здоровому глузду, – сказано в заяві двох найбільших журналістських організацій, – Телеканал «Візит» є приватним і вже багато років функціонує без допомоги держави. Немає сенсу додатково навантажувати державний бюджет фінансуванням ще одного телеканалу».

«І – найважливіше: такі дії та прагнення з боку міської влади суперечать закону, – відзначають НСЖУ і НМПУ, -. Адже, відповідно до ч.3 ст.24 ЗУ «Про місцеве самоврядування», органи місцевого самоврядування діють лише у межах та в спосіб, що встановлений Конституцією та Законами України. Однак, виконавчий комітет Кременчуцької міської Ради , а потім – і сама Кременчуцька міська Рада всупереч нормам чинного законодавства приймають рішення, які, фактично, дозволяють новоствореному комунальному підприємству «Кременчуцька міська телерадіокомпанія» поглинути приватну телекомпанію «Візит».

НСЖУ і НМПУ підтримують вимоги осередку медіа-профспілки на телеканалі «Візит», який виступає категорично проти «силової» зміни власника, оскільки це може спричинити закриття каналу і втрату роботи його працівниками.

В той же час, спілка журналістів і медіа-профспілка позитивно оцінюють рішення Автозаводського районного суду Кременчука від 18.07.2013 р. під головуванням судді В.В. Зємцова. Суд визнав незаконними рішення виконкому Кременчуцької міськради та самої міської ради, які порушують права телеканалу «Візит», і, відповідно, й членів трудового колективу (членів НМПУ). Незалежна медіа-профспілка України і Національна спілка журналістів України висловлюють сподівання, що суд апеляційної інстанції також вирішить питання у повній відповідності до закону.

НСЖУ і НМПУ закликають учасників конфлікту перейти до переговорів і вирішити питання з врахуванням інтересів усіх сторін. Зокрема – провести конференцію для місцевих журналістів, на якій розглянути етичні принципи їх професійної діяльності. Це би розрядило напружену ситуацію у медійному середовищі міста і зняло розділення на два табори, що, на жаль, існує на сьогодні серед журналістів міста Кременчука.

Залиште коментар