Керченська ТРК «Бриз» заявила про нові факти тиску

Влада Керчі зробили нові способи тиску на керченську телерадокомпанію «Бриз» та інтернет-видання «Kerch.fm». Про це заявила директор ТРК «Бриз» Олена Батракова. За її даними, в останні дні представниками влади були відправлені скарги в різні інстанції, деякі міські організації вживають дії, спрямовані на зрив роботи згаданих ЗМІ.

Скарга на роботу сайту «Kerch.fm» і ТРК «Бриз» надійшла до Національної ради з телебачення і радіомовлення України. Авторами її є ряд міських чиновників, які критикують зміст журналістських матеріалів вищезазначених ЗМІ.

Податкова інспекція Керчі надіслала на ТРК «Бриз» запит на надання пояснень, що стосуються оформлення ділянки землі під радіовежею ТРК «Бриз». Керівництво телерадіокомпанії неодноразово заявляло, що податки компанія платить справно.

Міська влада зажадали в «Крименерго» договір на постачання електроенергії за місцем розташування радіопередавача, що належить ТРК «Бриз».

Водоканал Керчі в останні дні чотири рази намагався перекрити водопостачання приватної квартири засновника ТРК «Бриз». Це при тому, що плата за комунальні послуги здійснюється своєчасно. Зупиняти незаконні дії представників водоканалу доводилося, викликаючи міліцію і піднімаючи шум у ЗМІ.

Стало відомо, що рекламодавці сайту «Kerch. fm» отримали дзвінки від високопоставленого міського чиновника з вимогою писати заяви на ТРК« Бриз» про нібито незаконної підприємницької діяльності.

Раніше в міліції Керчі повідомляли, що за фактом погроз вбивством меру Керчі, нібито розміщених в коментарях під статтею на сайті «Kerch.fm» відкрито кримінальне провадження. На запит журналістів про те, які загрози меру Керчі послужили приводом для відкриття кримінального провадження, міліція Керчі не відповіла. Правоохоронці послалися на таємницю слідства і повідомили, що редакція ТРК «Бриз» не є стороною кримінального провадження.

Директор ТРК «Бриз» Олена Батракова зробила наступну заяву: «Журналісти ТРК« Бриз »закликають мера Керчі та його заступників припинити всі спроби тиску на ЗМІ. Свобода вираження думок – одна з основних цінностей людей. Це невід’ємне право кожного. Ми вимагаємо поваги до журналістів, їх читачам і їхніх думок. Ми вимагаємо від мера Керчі публічних вибачень за образи нас і наших читачів.

Ми закликаємо владу всі конфліктні питання вирішувати тільки в рамках закону. Не поширювати неправдиву інформацію. Чи не ображати наших читачів. Вчасно відповідати на всі питання про бюджетні гроші і комунальному майні.

Якщо ці заклики журналістів не будуть виконані, ми будемо змушені вимагати у депутатів міської ради відставки мера міста », – заявляє Олена Батракова.

Нагадаємо, тиск з боку представників місцевої влади на редакцію «Kerch.fm» і ТРК «Бриз» почалося на початку серпня.

12 серпня журналісти «Kerch.fm» провели мітинг на захист свободи слова в Керчі.

13 серпня Незалежна медіа-профспілка звернулася до мера Керчі Олега Осадчого з вимогою припинити тиск на незалежне ЗМІ.

Залиште коментар