Російський журналіст: мене били співробітники СБУ (аудіо)

Сьогодні, 28 липня 2013 року, близько 18:00 Оболонський райсуд Києва оштрафував російського фотожурналіста Дмитра Костюкова (на фото) на 136 грн за «злісну непокору міліції». Журналіст вважає рішення суду несправедливим та оскаржуватиме його.

Про це повідомляє репортер сайту НМПУ, який чергував під судом (фото – Максима Поліщука, джерело фото – Телекритика).

Суд вирішив, що Дмитро побився з міліціонерами під час затримання активісток жіночого руху Femen 27 липня. Міліцейський патруль побачив напівоголених жінок на Оболнській набережній та затримав їх за хуліганство, а Дмитро намагався їх звільнити. У результаті журналіст із синцями та розбитою головою опинився разом із Femen у міліції. Вночі його та одну з жінок відправили у лікарню, щоб надати допомогу. А вже сьогодні відбувся суд.

Дмитро каже, що насправді ніяких напівоголених жінок не було, не було і затримання міліцією. За словами журналіста, вчора десь о 16:00 у дворі будинку у Оболонському районі на нього та трьох активісток жіночого руху Femen напали більше 10 невідомих громадян у цивільному. Нападники повалили журналіста та жінок на землю та почали бити їх ногами. Після чого їх закинули у автомобіль та відвезли до Оболонського райвідділу міліції. Тільки там Дмитро вперше побачив співробітників МВС. Від них у неформальному спілкуванні він почув, що його та жінок побили співробітники СБУ. Вони ж забрали в нього коштовний фотоапарат, який повернули після суду вже без картки пам’яті. Ось його розповідь про це після суду (на той час фотоапарат ще не повернули):

https://soundcloud.com/indrih/xwonqzenwccq

Під час нападу Дмитро Костюков знаходився на редакційному завданні від американської газети The New York Times – фотографував життя активісток жіночого руху Femen. Дмитро також працює на інші видання, зокрема, на російський журнал «Русский репортёр». Раніше він тривалий час працював на французське агенство AFP у Москві, бував у «гарячих точках» під час війни між Грузією та Росією, між Ізраїлем та Сектором Газу. Журнал «Nikon Россия» назвав Костюкова «одним з найталановитіших російських фотографів нового, «цифрового» покоління».

Залиште коментар