НМПУ закликає буковинську владу припинити знищення телеканалу ТВА

Викликає неабияку стурбованість, що у Чернівцях вже третій день відсутнє мовлення місцевого приватного телеканалу ТВА – відзначається у заяві медіа-профспілки. Колектив телеканалу вважає, що «ситуація є прецедентом в Україні» і що «це давно вийшло за межі регіону».

Незалежна медіа-профспілка України вважає, що в цьому винна місцева влада, яка не бере на себе відповідальність і не хоче вирішувати технічну проблем, за якою, ймовірно, стоять політичні інтереси.

Незабаром після конфлікту співвласників Людмили Пишної та Василя Забродського, крапку в якому поставив суд, у телеканалу ТВА почалися проблеми з виходом в ефір: увечері 23 липня, виникло задимлення в радіо-релейній станції, яка знаходиться в приміщенні Обласної держтелерадіо компанії «Буковина». В результаті була пошкоджена апаратура, яка забезпечувала вихід в ефір телеканалу ТВА. Вже третій день мовлення не відновлюється через не допуск фахівців телеканалу до приміщення, де сталася аварія. Керівник ОДТРК «Буковина» заявляє, що не має повноважень впускати туди сторонніх, адже це власність концерну РРТ (держструктури, що забезпечує трансляцію радіо та ТБ). РРТ також не йде назустріч ТВА і його глядачам.

Події навколо ТВА створюють загрозу непродовження ліцензії на мовлення телеканалу, а отже можуть спричинити втрату роботи понад 50-ма працівниками телекомпанії.

Медіа-профспілка Вимагає від місцевої влади і підпорядкованим їм чиновникам з ОДТРК та РРТ негайного вирішення технічної проблеми. Затягування з її усуненням може спричинити закриття телеканалу.

НМПУ також закликала персонал ОДТРК та РРТ до журналістської солідарності з колегами з ТВА, а чиновників – до повернення здорового глузду і дотримання чинного законодавства.

Залиште коментар