Буковинські журналісти штурмували облдержадміністрацію (відео)

Сьогодні журналісти чернівецького телеканалу ТВА пікетували Чернівецьку ОДА з вимогою втрутитися в ситуацію, що склалася з майже тижневою відсутністю мовлення каналу. Із закликом підтримати канал ТВА звернулася Чернівецька міжредакційна первинна медіа-профспілка НМПУ. Вона пропонувала колегам солідарно домогтися розв’язання проблеми, яка вже перестала бути технічною і полягає лише у відсутності бажання чиновників її вирішити.

чернівці, тва, цензура

У пікетуванні взяли участь понад шість десятків журналістів та мешканців краю, які відстоювали свої конституційні права – на роботу та на отримання інформації. Протягом години до представників засобу масової інформації не вийшов жоден з можновладців.

Тим часом у приміщенні ОДА голова облдержадміністрації Михайло Папієв провів щотижневий брифінг, на якому заявив, що влада області не хоче брати жодної участі в конфлікті довкола телеканалу, не має повноважень впливати на ситуацію з ТВА і порадив розв’язувати проблему в судовому порядку. «Це виключно корпоративний конфлікт. Нехай ТВА розбереться зі своєю технічною документацією та обладнанням. За тиждень можна було протягти оптоволоконну мережу до телетрансляційної вежі. Цих проблем би не було. Обласна адміністрація не буде ні закривати, ні відкривати жоден приватний телеканал», – прокоментував Папієв на брифінгу, який відбувався під час пікету.

Після цього журналісти спробували зайти до приміщення облдержадміністрації. Охорона встигла заблокувати двері до фойє. Представники засобів масової інформації продовжили скандування «Папієв, виходь!» у приміщенні. Згодом до них вийшов перший заступник голови ОДА Георгій Галиць, який повідомив, що не буде спілкуватися у «базарному режимі» та пішов від журналістів. З ним до обласної адміністрації впустили двох представників ТВА для перемовин.

Перемовини були безрезультатними. Перший заступник голови Чернівецької ОДА повідомив, що влада має «політичну волю для відновлення мовлення ТВА, але не має юридичних інструментів». Працівники телеканалу ТВА сподіваються, що роботу засобу масової інформації вдасться відновити протягом дня. Наразі мовлення телеканалу ведеться в он-лайні.

Як повідомлялося раніше, чернівецький телеканал ТВА припинив своє мовлення 23 липня 2013 року внаслідок пошкодження ретрансляційного обладнання через коротке замкнення. При цьому постраждало лише обладнання ТВА, технічний персонал якого протягом тижня не допускають до релейної, що знаходиться в приміщенні облдержтелерадіокомпанії. Колектив ТВА вважає, що їх телеканал намагаються знищити та покладають відповідальність на обласну владу.

Події навколо ТВА створюють загрозу непродовження ліцензії на мовлення телеканалу, а отже можуть спричинити втрату роботи понад 50-ма працівниками телекомпанії.

Незалежна медіа-профспілка України минулої п’ятниці виступила із заявою, з якої випливає, що в кризовій ситуації винна місцева влада, яка не бере на себе відповідальність і не хоче вирішувати технічну проблему, за якою, ймовірно, стоять політичні інтереси.

Автор фото Руслан Козлов.

Залиште коментар