Перший віце-прем`єр уряду Криму виграв суд у журналістки

Центральний районний суд Сімферополя частково задовольнив вимоги першого віце-прем’єра Криму Павла Бурлакова до інтернет-видання «Аргументы недели-Крым» і журналіста, члена Незалежної медіа-профспілки України Ганни Андрієвської.

Згідно з рішенням, відповідач по справі – ДП «АН-Крим» зобов’язаний видалити статтю з сайту інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» «Гуртожиток як прихисток для кримських VIPів. Історія Павла Бурлакова » http://an.crimea.ua/page/articles/24506/, і також знищити наявні у нього матеріали, які містять конфіденційну інформацію про першого віце-прем’єра.

Крім того, ДП «АН-Крим» зобов’язане виплатити йому 3 тисячі гривень в якості моральної шкоди, а також сплатити судові витрати в сумі 573,50 грн.

Вимога позивача в частині публікації вибачень на місці статті про фіктивної реєстрації Бурлакова в гуртожитку суд відхилив.

Юрист НМПУ Олександр Тарасов, що представляв інтереси Ганни Андрієвської, стверджує, що рішення суду не відповідає нормам чинного законодавства та практики Європейського суду з прав людини.

«Рішення суду не відповідає Закону про інформацію, Конституції України та ст. 10 Європейської конвенції з прав людини, яка вказує, що публічні посадові особи користуються набагато меншим рівнем захисту свого приватного життя, ніж інші громадяни. Крім того, приймаючи рішення, суд так і не вивчив суспільну значимість розголошеної інформації. Адже саме на цій підставі вона і розголошувалася, про що зазначено в матеріалі журналіста. Також з виступів представника позивача в суді так і не з’ясувалося, чим мотивується необхідність відшкодування морального збитку »- зазначив Тарасов.

Позов Бурлакова до журналістів розглядався в суді 2,5 місяця. Рішення по ньому було оголошено в день 50-річчя позивача.

З цієї нагоди журналісти, члени НМПУ та представники громадських організацій відразу ж після засідання суду вирушили до Ради міністрів Криму, щоб привітати Бурлакова з днем народження. Вони принесли імениннику копію рішення Центрального райсуду Сімферополя і кольорову листівку з побажаннями від кожного дарувальника.

Зокрема, Бурлакову бажали «залишатися людиною», «не сумувати, бо все проходить і він пройде», «якнайшвидшого повернення на свою малу батьківщину», тобто у Донецьк, «Оголосіть весь список того, що про вас знати не можна».

Також на день народження першого-віце-прем’єра шанувальники з середовища журналістів йому подарували символічні ключі від гуртожитку з ініціалами «ПБ» (Павло Бурлаков), виготовлені раніше за спецзамовленням сімферопольськими ковалями.

Самого першого віце-прем’єра на місці не виявилося. Однак подарунки були передані співробітнику Радміну, який пообіцяв, у свою чергу, доставити їх адресату. Про їхню долю дарувальники дізнаються ь вже найближчим часом. У відповідності з Законом «Про доступ до публічної інформації», журналісти подали відповідний усний інформаційний запит.

Залиште коментар