Кременчук: утворили медіа-профспілку

У Кременчуці Полтавської області журналісти кількох кременчуцьких газет та приватної телекомпанії «Візит» утворили первинний осередок Незалежної медіа-профспілки України. Осередок засновано на приватній телекомпанії «Візит» , до складу якого окрім тележурналістів каналу, увійшли творчі працівники газети «Програма Плюс», а також кілька журналістів газет «Кременчуцький Телеграф» та «Кремінь». Головою осередку обрано Юлію Билину, кореспондента газети «Програма Плюс».

Журналісти кременчуцького осередку ухвалили звернення до своїх колег, в якому закликають протистояти намаганню рейдерськими методами забрати приватну телекомпанію «Візит» у власників.

«Ми висловлюємо своє обурення діями міської влади й міського голови Олега Бабаєва, – сказано у зверненні, – бо в цій справі про жодну справедливість чи законність не йдеться. Мова тут лише мерське бажання – відібрати. У даному випадку – у підприємців відібрати їхню власність, у журналістів – роботу, у кременчужан – свободу слова».

Конфлікт між мерією і власниками телекомпанії «Візит» виник після того, як телекомпанія відмовилася надавати безкоштовний ефір для трансляції програм, виготовлених близькими до мерії структурами. Після того міський голова Кременчук Олександр Бабаєв заявив, що поверне телекомпанію у комунальну власність. Його опоненти твердять, що компанія ніколи не була у комунальній власності.

Текст звернення дивіться нижче.

Голові Національної Спілки журналістів України п.Олегу Наливайченку

Голові Незалежної медіа-профспілки України п. Юрію Луканову

Виконавчому директору Інституту масової інформації п.Вікторії Сюмар

Керівнику Інституту розвитку регіональної преси п.Людмилі Панкратовій

Голові комітету з питань свободи слова та інформації Верховної Ради України п. Юрію Стецю

Звернення трудових колективів приватної телекомпанії «Візит» м.Кременчука та щотижневика «Програма плюс»

Звертаємося до Вас з проханням допомогти відстояти права приватної телекомпанії «Візит», яка стала об’єктом рейдерства з боку місцевої влади міста Кременчука (Полтавська обл.) й, зокрема, міського голови Кременчука Олега Бабаєва.

Більше року телекомпанія «Візит», її власники та співробітники піддаються тиску з боку влади. Причина відома – міський голова після численних спроб нав’язати власну інформаційну політику приватній телекомпанії, вирішив взагалі відібрати її у власників. Адже «Візит» у своїх передачах розповідає кременчужанам правду про те, як у місті порушуються закони, відмиваються бюджетні кошти, а також розкриває факти хабарництва та безчинства чиновників.

Ми висловлюємо своє обурення діями міської влади й міського голови Олега Бабаєва, бо в цій справі про жодну справедливість чи законність не йдеться. Мова тут лише мерське бажання – відібрати. У даному випадку – у підприємців відібрати їхню власність, у журналістів – роботу, у кременчужан – свободу слова.

Цинізм чиновницького рейдерства виливається у те, що міський голова відкрито заявляє про наміри відібрати приватну власність, «розібратися» з власниками телекомпанії, міськвиконком готує та приймає відверто незаконні рішення і ні прокуратура, ні інші правоохоронні органи ніяк не реагують на відверте беззаконня.

Комунальна телерадіокомпанія «КТРК» перетворена чиновниками в майданчик для рейдерства. Створена 2003 року (тобто через 12 років після того, як існувала приватна телекомпанія «Візит»), шляхом маніпуляцій із законодавством і через відверто незаконні рішення міськвиконкому КТРК раптом перетворилася на нібито власника корпоративних прав «Візиту». Судячи з того, як Автозаводський районний суд міста Кременчука розглядає справу за позовом КТРК, рішення вже підготовлене й узгоджене з міською владою.

Серед відповідачів справи – міський виконавчий комітет, який насправді є ініціатором цього скандалу припинення діяльності приватного ЗМІ. Районний суд настільки ігнорував права приватної телекомпанії як сторони справи, що адвокати «Візиту» змушені були навіть заявити відвід судді. За інформацією з наших джерел, «ціною» винесення несправедливого та незаконного рішення є обіцянка виділити суду нове приміщення (в будівлі так само цинічно закритої школи №13) для двох районних судів міста – Автозаводського та Крюківського. За таких умов, зрозуміло, що суддя, яка розглядає справу приватної телекомпанії «Візит» і ще не має пожиттєвого статусу, піддається шаленому тиску й існує небезпека, що всупереч закону й здоровому глузду буде винесене рішення, яке дасть можливість захопити приватну телекомпанію, нехтуючи конституційними правами.

Дуже складно відстояти право незалежної телекомпанії за умов бездіяльності правоохоронних органів. Єдина надія у телекомпанії «Візит», а також у журналістів на справедливість – максимальний громадський контроль та нагляд за дотриманням законності. Ми звертаємося до журналістської спільноти, до громадських організацій, до інших інституцій громадянського суспільства з проханням узяти під контроль ситуацію в Кременчуці. Ми просимо допомогти кременчуцьким журналістам протистояти рейдерству, ініціатором якого є міський голова та чиновники Кременчуцького міськвиконкому. Ми просимо повернути надію на законність і справедливість у розгляді справ у судах. Ми також просимо громадськість допомогти через широкий громадський розголос привернути увагу правоохоронних органів, що зобов’язані бути на стороні громадянських прав і свобод і нарешті притягти до кримінальної відповідальності тих чиновників, що відверто та цинічно нехтують законом і порушують права незалежних від влади засобів масової інформації.

Шановні колеги! Судячи з подій, що відбуваються, якщо громадськість сьогодні дозволить здійснитися беззаконню, у Кременчуці буде створено дуже небезпечний прецедент нібито законним шляхом відбирати власність приватних телекомпаній у регіонах, зупиняти діяльність опозиційних засобів масової інформації. Тож сподіваємося на Вашу підтримку і допомогу.

Залиште коментар