Голову МФЖ обрали зі скандалом

Британець Джім Бумела вчора увечері був втретє обраний президентом Міжнародної федерації журналістів на конгресі організації, який триває в Дубліні. Він обійшов свого суперника бельгійця Філіпа Леруша на кілька десятків голосів.

Німецька делегація, яка є співзасновником МФЖ, на знак протесту проти процесу голосування залишила конгрес. На думку німців, процедура голосування підриває довіру до конгресу, журналісти, як ніхто інший, повинні дотримуватися високих етичних стандартів, інакше ми не зможем вимагати їх у всіх інших.

На фото: Джім Бумела, голова МФЖ

Джім Бумела

Після підрахунку голосів виявилося, що в скриньках для голосування на п’ять бюлетенів більше, ніж було видано делегатам. Озвучувалися пропозиції переголосувати, оскільки це питання довіри та прозорості. Інша точка зору передбачала, що п’ять голосів не вплинуть на результати голосування. В кінцевому підсумку конгрес відкритим голосуванням вирішив затвердити результати виборів.

Джім Бумела відомий в Україні тим, що він неодноразово підтримував заявами українських журналістів, які потрапляли в критичну ситуацію. Незалежна медіа-профспілка і Національна спілка журналістів мають спільний проект з безпеки журналістів, який передбачає юридичну і політичну підтримку журналістів, які зазнають нападів.

У своїй агітаційній листівці Джім Бумела пише, що він має право на довіру через свої 25 років досвіду активіста всіх рівнів журналістського профспілкового руху, включаючи ті шість років, коли він був президентом МФЖ. «Я продовжу наполегливо працювати, щоб підтримувати нашу внутрішню представницьку демократію і до співпраці усіх, хто може зробити свій внесок».

Джім Бумела розпочав свою професійну журналістську діяльність 1989 року, у видавничому дому Роберта Максвела «Пергамон прес». Профспілкову діяльність в МФЖ він розпочав 1992 року, коли в канадському Монреалі був обраний у виконавчий комітет МФЖ. 2007 року на конгресі МФЖ в Москві його обрали президентом організації. 2010 року він був переобраний на цю посаду в іспанському Кадізі.

Згідно зі статутом МФЖ президент не може посідати цю посаду понад три терміни.

У конгресі беруть участь голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов і делегація Національної спілки журналістів України на чолі з Олегом Наливайком.

Виступаючи на конгресі голова НМПУ Юрій Луканов представив Україну як єдину країну на пострадянському просторі, журналісти, якої здатні самоорганізуватися і примусити владу відступитися від намірів обмежити свободу слова. Він запропонував утворити в Києві міжнародний інститут розвитку професійних журналістських організацій.

Конгрес розпочався 3 червня. Сьогодні він завершить свою роботу.

Залиште коментар