Профспілковці НМПУ в Криму – про бездіяльність місцевої міліції (відео)

Члени Незалежної медіа-профспілки України в Сімферополі ініціювали відкритий лист начальнику Головного управління МВС України в Криму Михайлу Слепаньову. У листі відзначається, що кримські журналісти підтримують акцію київських колег, розпочату через побиття журналістів Ольги Сніцарчук і Влада Соделя 18 травня у Києві.

Автори листа звертають увагу головного міліціонера Криму на те, що в Криму теж зафіксовано ряд випадків перешкоджання законній журналістській діяльності та порушеннь прав журналістів, які, в тому числі, відбувалися на очах у співробітників міліції. Але, на жаль, не отримали належної реакції з їхнього боку.

«Зокрема, – відзначають автори листа, – залишилися безкарними невідомі, які 30 березня минулого року в грубій формі перешкоджали законній журналістській діяльності знімальної групи Чорноморської ТРК, яка висвітлювала майновий спір у багатоповерхівці по вулиці Героїв Сталінграду в Сімферополі. При цьому дільничний інспектор міліції Володимир Телятников, який знаходився весь цей час поруч і споглядаючи, що відбувається, не вжив жодних дій, незважаючи навіть на звернення журналістів».

У листі згадується епізод 30 липня минулого року, коли інша знімальна група Чорноморської ТРК знову зіткнулася з фактом перешкоджання своїй законній діяльності з боку депутата Сімферопольської міськради Бориса Фротмана. Журналісти висвітлювали зустріч Фротмана і кандидата в народні депутати України від Партії регіонів Віталіни Дзоз із виборцями одного з мікрорайонів кримської столиці. Фротман, побачивши відеокамеру, почав розмахувати руками, закривати об’єктив і стверджувати, що журналісти не мають право його знімати. Правоохоронці, які перебували поруч, ніяк на це не реагували.

Також 14 серпня минулого року невідомий молодий чоловік перешкоджав роботі журналістів Інтернет-видання «Аргументи тижня – Крим» під час висвітлення ними флешмобу об’єднаної опозиції «Батьківщина» в центрі Сімферополя. На місці зйомок ця людина звернулася до оператора «Аргументів тижня – Крим» з претензією, що він знімає правоохоронців і особисто його. Після цього він у хамській манері почав закривати камеру рукою, погрожуючи її розбити. Старший лейтенант Центрального райвідділу міліції Чугаєвський, на очах якого відбувалися події, відмовився вжити заходів за даним фактом.

5 лютого 2013 року таким же чином проігнорував свої посадові обов’язки інший дільничний інспектор – Андрій Калін з Київського райвідділу міліції Сімферополя. На його очах невідомі намагалися розбити відеокамеру кореспондента «Аргументів тижня – Крим», який висвітлював конфлікт між співробітниками ДАІ та активістами громадської організації «Дорожній контроль» на вулиці Пролетарській в Сімферополі.

Профспілковці з Криму переконані, що перераховані у листі факти порушень прав представників ЗМІ – це лише мала частка від тієї кількості випадків, які були здійснені і залишилися нерозслідуваними. «Просимо Вас вжити заходів до розслідування даних фактів і притягнути до відповідальності не лише винних осіб, а й співробітників правоохоронних органів, які відмовилися дотримуватися норм Закону України «Про міліцію» і не виконали свої посадові обов’язки» – закликають автори листа. Журналісти вважають за необхідне з боку начальника Головного управління МВС України в Криму «взяти під особистий контроль питання дотримання прав журналістів і сприяти тому, щоб співробітники правоохоронних органів більш сумлінно виконували свої обов’язки щодо реагування на подібні факти».

Залиште коментар