МФЖ: події на ТВі доводять, що треба заздалегідь створювати профспілки

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та її європейська організація ЄФЖ закликають українських журналістів зробити відповідні висновки із подій, які відбувалися у ньюзрумі телеканалу ТВі та почати негайно створювати профспілкові осередки, а не чекати виникнення конфліктів чи настання криз.

За даними члена МФЖ Незалежної медіа-профспілки України (НМПУ), у понеділок 29 квітня понад 30 журналістів звільнилися з телеканалу TВi після того, як не вдалося вирішити із новим керівництвом компанії проблеми, які виникли в результаті «нічного перевороту» та зміни власників.

Журналісти, які звільнилися, розповіли про свої плани заснувати нове інтернет-ЗМІ та звернулися до колег із інших ЗМІ за підтримкою.

«Це стало трагедією, коли на ТВі неможливо було досягнути компромісу між новими власниками та журналістами, котрі своєю працею вибудовували репутацію цього телеканалу», – зазначив Президент Міжнародної федерації журналістів Джим Бумела, – Хоча ми поважаємо рішення журналістів, але дуже шкода, що багато з них вважають, що у них не було іншого вибору, окрім як звільнитися».

«Якраз напередодні Всесвітнього дня свободи преси, – додав Президент МФЖ, – події на телеканалі показали, як важливо для журналістів вступати до профспілки. Коли б профспілковий осередок був створений на телеканалі ТВі заздалегідь, то, можливо, такої ситуації можна було б уникнути. Це б уможливило пропонування чіткого механізму для діалогу між обома сторонами, який би міг розв’язати суперечності до того, як ситуація вкрай загострилася та вийшла з-під контролю».

Перебіг останніх подій на TВi, які призвели до проголошення страйку працівниками, були обумовлені нічним «захопленням» приміщення телеканалу 23 квітня, у вівторок. Ситуація загострилася, коли журналісти вранці не були допущені у приміщення на свої робочі місця охоронцями.

Пізніше в той же день, новий власник і директор провели загальні збори трудового колективу, під час яких озвучили журналістам заборону коментувати ситуацію у вечірній програмі телеканалу. Як зазначає НМПУ, саме ці дії спричинили оголошення страйку.

«Ми підтримуємо намагання НМПУ захистити права журналістів, але ми також поважаємо колективне рішення журналістів TВi припинити боротьбу та повернутися до своєї професійної журналістської діяльності вже у новій компанії», – зазначив Президент ЄФЖ Арне Кьоніг.

Залиште коментар