МФЖ підтримує боротьбу за розслідування нападів на українських журналістів

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) та її європейська організація – Європейська федерація журналістів (ЄФЖ), підтримали кампанію, яка закликає українську владу провести розслідування нападу на двох журналістів у Києві.

Кампанія, ініційована Незалежною медіа-профспілкою України (НМПУ) та Національною спілкою журналістів України (НСЖУ), вимагає від українського Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка розслідувати цю справу і гарантувати, щоб міліція виконувала свої обов’язки, або подати відставку зі своєї посади.

За даними журналістської спілки і профспілки, кампанія почалася після жорстокого побиття у центрі Києва в суботу 18 травня группою молодиків спортивної статури журналістки 5 каналу Ольги Снісарчук та кореспондента газети «Коммерсант» Владислава Соделя. НМПУ та НСЖУ зазначають, що українська міліція просто споглядала за нападом і не намагався захистити журналістів. У понеділок, 20 травня понад 150 журналістів взяли участь в акції протесту біля будівлі Міністерства внутрішніх справ України та вимагали зустрічі з міністром Захарченко.

“Ми повністю підтримуємо дії НМПУ та НСЖУ і закликаємо українське Міністерство внутрішніх справ провести всебічне та повноцінне розслідування нападу на журналістів 18 травня, а також, щоб було притягнуто до відповідальності як тих, хто скоїв цей напад, так і міліціонерів, які не зробили нічого, щоб цьому запобігти. Щоб всі відповіли за свої злочини”, наголошує Джим Боумела, президент Міжнародної федерації журналістів. “У будь-який демократичній державі обов’язок міліції та уряду – не бути просто спостерігачами, а практично захищати свободи і права журналістів”.

За даними НМПУ та НСЖУ міліція спочатку навіть відмовлялася реєструвати злочини як перешкоджання журналістам та їх професійній діяльності, і зміна такого рішення стала можливою лише під тиском з боку журналістської спільноти.

“Українській міліції абсолютно необхідно забезпечити проведення власного моніторингу та відповідно до законодавства реєструвати напади на журналістів, а також гарантувати захист їх правам та свободам”, наголошує президент Європейської федерації журналістів Могенс Блічер Б’єррегард. “Таке відверте ігнорування прав журналістів в Україні не може бути прийнятним для країни, яка заявляє про своє визнання та слідування демократичним цінностям”.

ЄФЖ та МФЖ також закликають українських журналістів приєднуваптися до НМПУ та НСЖУ та посилювати свою професійну і внутрішньоцехову солідарність та захищати свої права, а також забезпечувати незалежність та потужність своїх професійних інституцій.

Залиште коментар