Чому Червакова звільняється з ТБ

Член комітету Незалежної медіа-профспілки у Києві, журналіст СТБ Ольга Червакова пояснює своє рішення про звільнення спробою привернути увагу до проблеми насильства у ЗМІ. Про це вона пише у листі до профспілки.

“Я звертаюсь до всіх членів профспілки: донесіть до своїх керівників одну просту річ. Кожним показом сюжету про насильство, самогубство, тортури тощо ми провокуємо таке саме насильство, самогубство і тортури”, – пише Червакова.

Ольга вважає, що журналісти мають нести відповідальність за контент, який поширюють, бо “багато людей просто нездатні адекватно реагувати на телевізійну картинку”.

Вона додає, що журналісти також несуть частину відповідальності за насильство на вулицях. У тому числі за побиття журналістів під час політичних акцій 18 травня.

“В медицині існує поняття “імітаційне самогубство”. Це таке, яке скоєне внаслідок побаченої чи почутої історії про самогубство іншої людини. Існує пряма кореляція між показом телесюжету в новинах і кількістю самогубств, скоєних після його перегляду в аналогічній віковій та статевій групі”, – пояснює свою позицію Ольга.

Вона пише, що українське телебачення не засуджує насильство, навпаки – смакує деталі, розповідає про способи і обставини скоєння злочинів.

“Якщо ми зараз не засудимо насильство і не припинимо потік крові з екранів наших телевізорів і зі шпальт газет, люди почнуть вбивати одне одного прямо на вулицях”, – попереджає журналіст.

Ольга Червакова пропонує створити ініціативну групу журналістів, яка б розробила та запропонувала Верховній Раді зміни до законодавства щодо насильства на ТБ.

Залиште коментар