Побитих херсонських журналістів визнано потерпілими і порушено кримінальну справу

Комсомольський райвідділ міліції Херсона розпочав досудове розслідування нападу на журналістів ІА «Таврія ньюс», членів НМПУ Олександра Тарасова та Валерія Миронюка. Порушено кримінальну справу за ч.1 ст.171 (перешкоджання професійній журналістській діяльності), ч.1 ст.125 КК України (тілесні ушкодження) Це сталося після того, як 13 березня у Херсоні під час зйомок незаконного виселення багатодітної родини на журналістів напали невідомі «братки», які приїхали на виселення разом із власником спірної квартири Сергієм Сотниковим.

15 березня близько 21.30 співробітники Комсомольським райвідділу міліції приїхали до Олександра Тарасова додому та вручили його матері повістку про виклик її сина на допит о 10.00 до слідчого Дарії Зубко. При цьому в повідомленні про виклик не було зазначено в якому статусі викликається журналіст (потерпілий, підозрюваний, обвинувачений, свідок). Через годину, о 22.30 співробітники міліції приїхали до помешкання журналіста-оператора Валерія Миронюка з метою вручити йому повідомлення про виклик до слідчого. Тим часом, норми чинного Кримінально-процесуального кодексу визначають, що повістка має вручатись за 3 доби і в ній обов’язкого зазначається процесуальний статус особи, в якому вона викликається до слідчого.

Наступного дня журналісти Олександр Тарасов та Валерій Миронюк, були офіційно визнані потерпілими та дали свої перші показання.

Незалежна медіа-профспілка України висловлює сподівання на повне та всебічне розслідування злочину вчиненого проти членів НМПУ. Одночасно з цим звертає увагу прокуратури на те, що, поза вивченням слідчих органів, залишається злочинна бездіяльність співробітників патрульно-постової служби та Комсомольського відділу міліції УМВС України в Херсонській області: вони, перебуваючи на місці злочину, не вчинили жодних дій для припинення протиправної поведінки невідомих осіб щодо журналістів Тарасова і Миронюка. Таким чином скоїти злочин, передбачений ст.171 КК України, «браткам» вдалося тільки завдяки бездіяльності міліції.

Залиште коментар