НМПУ стривожена планами скоротити 15% працівників Національної телекомпанії України

Незалежна медіа-профспілка України стривожена тим фактом, що на Національній телекомпанії України планують скоротити 15 відсотків працівників. Таку цифру на круглому столі у Верховній Раді повідомив виконуючий обов’язки голови НТКУ Олександр Пантелеймонов.

Медіа-профспілка нагадує, що попередня практика скорочень працівників НТКУ мали вельми негативний характер. Звільнення працівників відбувалися з порушенням закону. Медіа-профспілка виграла ряд справ в судах і державна телекомпанія мусила платити значні суми у вигляді компенсацій незаконно звільненим працівникам.

У зв’язку з цим НМПУ закликає керівництво НТКУ діяти у суворій відповідності до закону. Плани скорочення працівників керівники телекомпанії, згідно із законом, мають погоджувати із профспілкою. Усім звільненим має бути виплачена належна компенсація, як того вимагає закон. Крім того, медіа-профспілка вважає, що мають бути оприлюднені критерії, за якими будуть звільнятися працівники.

НМПУ підкреслює, що порушення вищезгаданих принципів призведе до соціального напруження в колективі та інших негативних наслідків.

Залиште коментар