Кримського журналіста не пустили на засідання виконкому міськради (відео)

Журналіста щолкінського інтернет-телебачення «Щёлкино-ТВ», що у Криму, Анатолія Пеньковського вчора не пустили на засідання виконкому Щолкінської міської ради без пояснення причини. Працівниця апарату міськради Ольга Мусальникова заявила, що коли члени виконкому проголосують, то журналіста допустять.

На питання «Чому так?» пані Мусальникова відповіла, що їй так сказали. При цьому вона відмовилася повідомити, хто сказав, а також відмовилася назвати закон, на основі якої журналіст дістав відмову.

За словами керуючого справами виконавчого комітету Щолкінської міськради Віталій Скринника, який вийшов до журналіста через кілька хвилин після початку засідання, члени виконкому проголосували за те, щоб не допускати журналіста на засідання виконкому.

Член Незалежної медіа-профспілки України журналіст Анатолій Пеньковський 22 березня звертався до виконкому Щолкінської міськради із заявою про акредитацію, але відповіді не отримав.

Репортаж про цей конфлікт можна побачити тут: http://www.shelkino.tv/crime-and-incidents/2013-03-28_ispolkom-narushil-zakon/

«Журналіст в репортажі цілком правильно посилається на 26-у статтю Закону України «Про інформацію», де сказано, що відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень, – коментує ситуацію юрист НМПУ Олександр Тарасов, – Працівники і члени виконкому Щолкінської міськради порушили 171-у статтю Кримінального кодексу про перешкоджання професійній діяльності журналіста, що передбачає кримінальну відповідальність».

«Відмова допустити журналіста на засідання владних органів означає, що влада не з якихось причин боїться інформувати громадян про свою діяльність і не рахується із законом, – каже голова НМПУ Юрій Луканов, – Така ситуація є неприпустимою і медіа-профспілка буде вживати заходів, щоб подібні речі не могли мати місце».

Незалежна медіа—профспілка направила запит до Щолкінської міськради з проханням пояснити причини порушення закону по відношенню до журналіста.

Залиште коментар