Директор друкарні «Таврида» в Сімферополі забороняв журналістці зйомку на підприємстві (АУДІО)

Директор Видавництва і друкарні «Таврида» у Сімферополі Андрій Литваков намагався заборонити зйомку члену медіа-профспілки, кореспонденту «Аргументов недели – Крым» Анні Андрієвській, яка випадково виявила в коридорі підприємства табличку «Місце для паління». Це сталося перед засіданням Виборчої комісії АРК, яке проходило у будинку друкарні.

Як відомо, вже півроку в країні діє закон про заборону паління, який забороняє курилки в будівлях органів влади та державних підприємств. Коли журналістка фотографувала табличку, директор друкарні заявив: «Я зараз заберу фотоапарат і вижену тебе звідси».

Свою заборону знімати в коридорі друкарні Литваков мотивував тим, що будівля є режимним об`єктом. Литваков кілька разів заявив, що має право за законом вигнати кореспондента з друкарні. Він заявив: «Я хочу так! У мене режимне підприємство! Ви знаходитесь на території режимного підприємства. Так ось будьте ласкаві вести себе на території режимного підприємства, в коридорах і скрізь так, як буду диктувати я».

На питання, чи знайомий він із ст. 171-й КК України (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста), Литваков не відповів.

Хоча законом чітко не визначено перелік об’єктів, в яких може бути введений спеціальний режим і обмеження на фото і відео зйомку, але Юристи відносять до таких військові частини, місця ув’язнення засуджених і деякі підрозділи органів внутрішніх справ.

Будівля державної друкарні не є режимним об’єктом і зйомка в її коридорах не може бути заборонена і обмежена.

Незалежна медіа-профспілка України, членом якої є Анна Андрієвська, у разі необхідності готова надати їй правову допомогу.

Залиште коментар