Османа Пашаєва поновили на роботі на СТБ

Осман Пашаєв

Телеканал СТБ відновив відомого журналіста Османа Пашаєва, який нині займає посаду шеф-редактора відділу новин першого кримськотатарського телеканалу АТР, на роботі. Про це повідомляє видання «Аргументы недели – Крым».

Так, 1 лютого, під час засідання в Шевченківському райсуді, який розглядає справу за позовом профспілки «Медіафронт» до СТБ, представник каналу Андрій Бабенко на вимогу судді надав наказ про відновлення Пашаєва на роботі . Наказ датований 2 жовтні 2012 року і підписаний керівником СТБ Володимир Бородянський.

При цьому наказ про поновлення на роботі представники телеканалу Пашаєва не направляли, мотивуючи це тим, що закон не зобов’язує їх це робити.

Свірко поінформував Пашаєва про наявність наказу і сподівається, що журналіст з понеділка вийде на роботу. «Коли Пашаєва звільняли, його повідомили про це телеграмою, так само могло бути і тут. Вони могли прислати телеграму, лист або подзвонити», – сказав Свірко.

«Значить так, трудову книжку забрав, квитки купив. У понеділок, ІншАллах, перший робочий день на СТБ», – написав на своїй сторінці в Facebook Пашаєв.

У коментарі «Аргументам недели-Крым» Пашаєв підтвердив, що в понеділок, 4 лютого, він, дійсно, має намір вийти на роботу на телеканалі СТБ на посаді спеціального кореспондента, яку займав до звільнення в 2010 році.

«Мій представник у суді тільки вчора відправив мені наказ про поновлення на роботі, я відразу ж вирішив виконувати наказ», – пояснив журналіст, зазначивши, що до Києва він летить в понеділок на літаку ранковим рейсом.

На питання, чи має намір він поєднуватиме роботу на телеканалі АТР і СТБ, Пашаєв сказав: «Ще не знаю».

Як відомо, Осман Пашаєв вже кілька років судиться з ТОВ «Міжнародний медіацентр – СТБ». Журналіст у своєму позові просив суд поновити його на роботі та виплатити 480 тис. грн компенсації моральної шкоди та 50,8 тис. грн зарплати за час вимушеного прогулу (близько чотирьох місяців).

Шевченківський районний і Київський апеляційний суди відмовили Пашаєву у відновленні на СТБ. Юрій Свірко оскаржив рішення в касаційній інстанції. Однак Вищий спеціалізований суд України (ВССУ) відхилив касаційну скаргу, зазначивши, що вона необгрунтована. Представник позивача звернувся до Верховного суду, який скасував постанову ВССУ і направив справу на повторний розгляд до ВССУ. Після цього ВССУ прийняв рішення на користь журналіста Османа Пашаєва у справі проти СТБ, однак суд не поновив його на роботі, а направив справу на повторний розгляд до Київського апеляційного суду.

26 вересня Апеляційний суд Києва повторно розглянув справу за позовом журналіста Османа Пашаєва до СТБ і прийняв рішення на користь позивача. Згідно з рішенням суду, СТБ повинна виплатити Пашаєва 284 тис. грн компенсації за час вимушеного прогулу та 5000 грн. моральної компенсації.

Джерело: «Аргументы недели-Крым»

Залиште коментар