Міжнародна федерації журналістів стурбована зростаючим політичним впливом на УНІАН

Міжнародна федерація журналістів та її регіональний осередок – Європейська федерація журналістів – висловили стурбованість зростаючим політичним впливом на українське агентство УНІАН.

Про це йдеться в їх заяві, текст якої міститься на офіційному сайті Міжнародної федерації журналістів.

«Міжнародна федерація журналістів та її регіональний осередок, Європейська федерація журналістів висловили сьогодні свою стурбованість через зростаючу критику щодо політичного втручання в Українському незалежному  інформаційному агентстві (УНІАН)», – сказано  в заяві.

«Ми стурбовані, що інформаційне агентство, яке мало довіру професіоналів та громадськості, стає інструментом політиків», – заявив Президент Міжнародної федерації журналістів Джім Бумела.

«Ми підтримуємо журналістів УНІАН в їхній боротьбі за журналістику, як громадське благо та закликаємо менеджмент поважати професійні стандарти та припинити триваючу кампанію утисків персоналу», – заявив Президент Європейської федерації журналістів Арне Кьоніг.

У заяві підкреслюється, що інформаційне агентство УНІАН – одне з найстаріших та найбільших інформаційних агентств України.

«Його вимога щодо збалансованого та незалежного висвітлення політичного розвитку перебуває під загрозою після зміни менеджменту в 2012 році, що поставило його редакційну незалежність під зростаючі ризики», – написано у заяві Міжнародної та Європейської федерацій журналістів.

У документі також зазначається, що у травні 2012 року журналісти агентства вимагали створення незалежної Редакторської ради, але їм було відмовлено в цьому.

«Замість того новий менеджмент примушував досвідчених журналістів залишати роботу шляхом систематичних затримок в оплаті праці чи шляхом відмови у поновленні їх трудових угод», – підкреслили Міжнародна та Європейська федерація журналістів.

В  заяві нагадується, що в листопаді 2012 року менеджмент агентства надав інструкції про заборону оприлюднення статей, які представляють Президента України Віктора Януковича в негативному контексті, а подальші загрози оштрафувати двох журналістів за оприлюднення критичних статей призвели до рішучого протесту з боку партнера Міжнародної федерації журналістів – Незалежної медіа-профспілки України.

У заяві також зазначається, що 11 лютого 2013 року опозиційні політичні партії обвинуватили УНІАН в оприлюдненні неправдивих, викривлених повідомлень.

«Не тільки втрата грошей інформаційним агентством УНІАН, однак його перетворення на ще один голос для української влади ще більше вразить свободу медіа в Україні», – цитується в заяві голова  Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов.

Залиште коментар