Міністр оборони України подав позов на журналістку «Нового региона»

Міністр оборони України Павло Лебедєв подав позов до Ленінського районного суду міста Севастополя на кореспондента російського інформаційного агентства «Новый регион» Яніну Васьковську.  Високопосадовець вимагає 10 тис. доларів за публікацію недостовірної, на його погляд,  інформації, що завдала моральної шкоди, принизила честь, гідність та ділову репутацію позивача. Про це агентству «Українські новини» повідомила сама Яніна Васьковська.

За словами журналістки, підставою для звернення до суду стала публікація її матеріалу про купівлю рентгенівського апарату для севастопольської лікарні №9 «Фондом соціально-економічного розвитку Севастополя», який нібито належить Павлу Лебедєву. Інформація була опублікована з посиланням на прес-службу Фонду.

Пізніше «Новий регіон» на своєму інтернет-сайті опублікував матеріал, в якому звинуватив Лебедєва у привласненні собі заслуги в придбанні обладнання для лікарні, яке, на думку «Нового регіону», було придбане на кошти державного бюджету в результаті тендеру в 2012 році.

В січні 2013 року керуюча Фондом Алла Щербакова спростувала відомості «Нового регіону» про те, що Фонд напередодні виборів Верховної Ради повідомляв про оплату за медобладнання. Після цього Павло Лебедєв подав позов проти Яніни Васьковської.

На першому засіданні Ленінського районного суду 22 лютого сторона звинувачення вимагала не лише компенсації у 10 тис. доларів,  але й клопотала про обмеження свободи пересування Васьковської та про арешт нерухомого майна, яке їй належить.

Яніна Васьковська на своїй сторінці в Facebook назвала позов очільника оборонного відомства «акцією залякування».

«Хочу зробити уточнення з приводу позову до мене міністра оборони України Павла Лебедєва. Рядки, на які він образився, я не писала. Як це часто буває в агентствах, текст створюється колективно. Чому Лебедєв не став пред’являти позов «Новому регіону»? Сьогодні по реакції колег стало очевидно – це акція залякування. Міністр хоче показати, що кожен з журналістів може особисто опинитися під ударом. І не важливо, що я не злякалася потуг адвоката обмежити мою свободу пересування та загроз заарештувати майно. Інші злякалися – за себе. Сигнал отриманий», – написала журналістка у Facebook.

Наступне засідання суду відбудеться 4 березня.

На минулих виборах  до Верховної Ради кандидат від Партії регіонів Павло Лебедєв став переможцем в одномандатному мажоритарному окрузі № 224 м. Севастополя.

Залиште коментар