МФЖ і ЄФЖ вітають засудження вбивці Гонгадзе

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) привітали як крок до припинення безкарності в Україні вирок  генералу Олексію Пукачу за вбивство Георгія Гонгадзе, яке  суд ухвалив у  в Києві 29 січня. Федерація приєдналася до  її дочірніх організацій в Україні та Європі, вітаючи рішення, якого   довго і наполегливо  домагалися  колеги  і сім’я вбитого  журналіста.

«Після більш ніж десятиліття невпинної прагнення до справедливості у справі  Гонгадзе   засудження  його вбивці є  дійсно гарною новиною, –  сказав Джім Бомбела, президент Міжнародної федерації журналістів, – На жаль, рішення виглядає лише  як часткова справедливість, оскільки  інші особи, які брали  участь у його вбивстві,  досі захищені від відповідальності».

Українські  ЗМІ повідомили, що суд визнав генерала Пукача, колишнього начальника відділу нагляду в МВС, винним в удушенні журналіста і засудив його до довічного ув’язнення. Обвинувачений, який зізнався у вбивстві в 2009 році, повідомив суду: вбивство було замовлено колишнім президентом Леонідом Кучмою,  колишнім керівником його  адміністрації  Володимиром  Литвиним  і колишнім  міністром  внутрішніх справ Юрієм  Кравченком, який помер у 2005 році за підозрілих обставин.

Прокуратура пред’явила звинувачення Кучмі в 2011 році, але відмовилася від них,   посилаючись на відсутність доказів. Суд над  Пукачем  був проведений за зачиненими дверима, за обмеження доступу родичів загиблого  до слухань, що викликає підозри в замовчуванні справи.

Георгій Гонгадзе, видавець інтернет-газети  «Українська Правда», був викрадений 16 вересня 2000 року, і його тіло було знайдено пізніше обезголовленим. Журналіст розслідував корупцію на вищих рівнях українського уряду на чолі з колишнім президентом Леонідом Кучмою. Оприлюднення секретних записів,  на яких Кучма дав наказ міністру МВС дав наказ вбити Гонгадзе, викликало звинувачення в його причетності до злочину.

МФЖ  очолила журналістську  кампанію, яка ставила за мету справедливо засудити вбивць. Підрозділ МФЖ Європейська федерація журналістів  попередила, що невдача із  затриманням  всіх підозрюваних у вбивстві Гонгадзе призведе до затримки подальшого істинного верховенства права в Україні. МФЖ  та  ЄФЖ  виступають  проти ідеї проведення суду у закритому режимі, що може дати підстави сумніватися в справедливості вироку, і  закликають до більшої відкритості в роботі.

«Ми закликаємо владу переглянути своє рішення не порушувати кримінального переслідування інших осіб, згаданих Пукачем, –  додав Арне Кьоніг,  президент ЄФЖ, –  Вони повинні відповісти за свої діяння у відкритому для громадськості   прозорому суді. Це єдиний спосіб здійснити  правосуддя у справі Гонгадзе і дозволити його родині нормально жити».

Залиште коментар