Україна опустилася у рейтингу Всесвітнього індексу свободи преси на 126 місце

Порівняно з 2012 роком Україна опустилась у рейтингу Всесвітнього індексу свободи пресина 10 позицій і знаходиться у 2013 році на 126 позиції, між Алжиром та Гондурасом. Про це йдеться у щорічному звіті міжнародної організації «Репортерів без кордонів».

«Цей рік став найгіршим роком для України у сфері свободи слова починаючи з часів Помаранчевої революції – різко зросла кількість фізичних нападів, та з’явились факти, які свідчать про політичну цензуру», – заявив керівник Європейського бюро організації Йохан Бір.

За словами представника «Репортерів без кордонів» в Україні Оксани Романюк, у 2012 було зафіксовано рекордну кількість порушень прав журналістів за останні 10 років.

Зокрема, кількість випадків фізичної агресії у 2012 році зросла майже у тричі порівняно з попереднім роком, в українських ЗМІ зафіксовано факти політичної цензури, зросла кількість замовчуваних тем.

Що стосується позиції в рейтингу країн-сусідів України, Білорусь піднялась на 11 позицій і посіла 157 місце після минулорічного падіння, пов’язаного з масовими арештами журналістів та переслідуваннями під час президентських виборів.

Росія опустилась ще на 6 позицій (148 місце) після приходу до влади Володимира Путіна, який поновив репресії у відповідь на хвилю опозиційних виступів. Молдова посіла у рейтингу 55 місце (порівняно з 53 у 2012), Польща – 22 (порівняно з 24-м у 2012-му).

Цьогорічний Індекс свободи слова як і торік знову очолили три європейські країни – Фінляндія, Нідерланди та Норвегія.

Останні три позиції в рейтингу теж лишились незмінними – їх традиційно посіли Туркменістан, Північна Корея, та Еритрея.

«Індекс свободи слова не бере до уваги політичну систему країн, але очевидно, що демократії краще захищають свободу виробництва та розповсюдження достовірних новин і інформації, ніж країни, де права людини порушуються», – заявив генеральний секретар «Репортерів без кордонів» Крістоф Делуар.

2

Залиште коментар