НМПУ стривожена використанням журналістських посвідчень не за призначенням

Незалежна медіа-профспілка України стривожена  частими фактами дискредитації журналістських посвідчень. Прес-карти  часто видаються людям, які не мають жодного відношення до професії, як це було під час передвиборчої кампанії на в Києві ОВК №223 та №215 у Києві (Шевченківський район та Троєщина відповідно). Або ж журналісти партійних видань використовують прес-карту в той момент, коли вони беруть участь у акціях в якості партійних активістів. –Під час акції 8 грудня журналістка партійної газети ВО «Свобода» використовувала прес-карту газети для прикриття своєї участі в акції в якості активістки. Відомий випадок, коли газета «Луцький замок» видала 142 посвідчення.

Подібне поводження дискредитує професію журналіста та викликає недовіру до цього документу. Такі дії  можуть перешкоджати в роботі справжнім журналістам,  до прес-карт яких учасники акцій і правоохоронці будуть ставитися упереджено.

НМПУ закликає відмовитися від подібних дій, які шкодять журналістській діяльності. Медіа-профспілка наголошує, що проблему можна вирішити шляхом запровадження єдиної прес-карти, робота над якою ведеться зараз рядом професійних і громадських журналістських організацій.

«Журналісти мають бути з диктофоном, фотокамерою, відеокамерою, а коли вони беруть до рук плакати і починають вигукувати гасла, то вони стають бійцями партій або громадськими активістами і втрачають право користуватися журналістським посвідченням», – сказав голова НМПУ  Юрій Луканов.

Залиште коментар