Новий Кримінально-процесуальний кодекс запроваджує захист журналістських джерел

20 листопада 2012 року набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК) України, який забороняє допитувати журналістів як свідків про професійну інформацію. Про це йдеться на сайті ІМІ.

Документ, ухвалений 13 квітня, запроваджує захист журналістських джерел. Зокрема, журналісти не можуть бути допитані як свідки про відомості, які містять конфіденційну інформацію професійного характеру, надану за умови нерозголошення авторства або джерела інформації (п. 6 ч. 2 ст. 65 КПК).

Юрист Інституту масової інформації (ІМІ) Роман Головенко зазначає, що новий КПК окрім неможливості допиту журналіста, встановлює охорону журналістських джерел.

«Новий КПК, окрім неможливості допиту журналіста, встановлює охорону журналістських джерел шляхом запровадження обмежень на доступ до речей і документів, які містять інформацію засобу масової інформації або журналіста, яка надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації (п. 1 ст. 162 КПК). Згідно з абзацом 2 ч. 6 ст. 163 КПК  доступ у процесі слідства до таких речей і документів здійснюється на підставі закону. Таким законом є Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод (плюс практика Європейського суду по ст. 10 цієї Конвенції). Тобто суд може дозволити проведення обшуку в журналіста (ЗМІ) лише якщо встановить, що інтереси слідства (потреба суспільства в розкритті злочину) переважає інтерес суспільства в отриманні якомога повнішої інформації від ЗМІ», – стверджує Роман Головенко.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила новий Кримінальний процесуальний кодекс України 13 квітня 2012 року.

«Телекритика»

Залиште коментар