Медіа-профспілка поскаржилася на суддю, яка вигнала журналіста

Незалежна медіа-профспілка звернулася до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України зі скаргою щодо протизаконної поведінки судді Корольовського районного суду міста Житомира Маслак Віти Петрівни.

13 листопада суддя Маслак В. П. під час розгляду кримінальної справи незаконно видалила із залу судових засідань редактора газети «Правдошукач» Юрія Шеляженка, що був присутній там у якості вільного слухача і дотримувався порядку. При цьому, всупереч закону, вона не ухвалила мотивоване рішення про розгляд справи у закритому засіданні. Встановлених законом підстав для закритого розгляду цієї справи не було.

НМПУ звертає увагу, що статтею 20 Кримінально-процесуального кодексу України закріплено принцип гласності судового розгляду кримінальних справ і, відповідно до статті 8 Кодексу професійної етики судді, суддя у визначеному законом порядку надає можливість одержувати відомості засобам масової інформації.

Слід також зазначити, що публічність розгляду судових справ гарантована ч.1 ст.6 Європейської конвенції захисту основоположних прав та свобод людини. А також ст.34 Конституції України, та ст.25 ЗУ «Про інформацію».  Є невідємним правом журналіста й громадянина на отримання і поширення інформації про діяльність професійних суддів, та здійснення ними судочинства.

Нагадуємо, що відповідно до статті 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених процесуальним законом. Учасники судового процесу та інші особи, присутні на відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби (наприклад, диктофон). Розгляд справи у закритому судовому засіданні допускається тільки за вмотивованим рішенням суду у випадках, передбачених процесуальним законом.

Залиште коментар