Звернення Ужгородської медіа-профспілки щодо нападу на журналіста

Президенту України Віктору Федоровичу Януковичу
Ужгородської міської організації ВПС
«Незалежна медіа-профспілка України»

Звернення

Наше звернення — спроба донести до Вас вкрай критичну ситуацію, що склалася із свободою слова в нашому регіоні. 22 жовтня 2012 року на журналіста Подебрія Олега Ігоровича, який виконував редакційне завдання закарпатської обласної газети «РІО» в селищі Середнє Ужгородського району було скоєно напад. Журналіст у рамках редакційного завдання проводив розслідування стосовно підкупу виборців, який, за попередньою інформацією, централізовано здійснює голова даного селища Емеріх Крицькій. Для цього Олег Подобрій звернувся в селищну раду смт. Середнє за коментарем голови села. Також протягом години журналіст спілкувався з селянами різних соціальних груп на предмет підкупу. У приватних розмовах більшість опитаних селян підтвердили отримання грошей у розмірі 200 гривень за один голос на сім’ю на користь кандидата від «Партії Регіонів» по 68-му мажоритарному окрузі Василя Ковача.

З розмов із жителями селища журналіст зробив висновок, що люди залякані тим, що на території сільської ради під керівництвом голови села діє угруповання, яке чинить тиск у вигляді погроз фізичною розправою. У підтвердження цього висновку на журналіста Подебрія О. І. близько 19.00 було скоєно напад. Невідомі особи потрощили автомобіль, на якому пересувався журналіст. Сам він уник фізичної розправи тільки випадково. Про інцидент було повідомлено міліцію, написано заяву.

Шановний пане Президенте, вважаємо, що наведені вище факти свідчать про утиски свободи слова та права на журналістську діяльність, а також суперечать задекларованими Вами принципам демократії та дискредитують владу в цілому та «Партію Регіонів» зокрема. Вибори завершаться менше, ніж за тиждень і незалежно від їх результатів в селі Середньому Закарпатської області під прикриттям селищної ради сформована територія беззаконня.

У зв’язку з цим ми, журналісти Закарпаття, що нижче підписалися, звертаємося до Вас із проханням захистити кількатисячну громаду селища Середнє від беззаконня і свавілля з боку вашого однопартійця.

Залиште коментар