Журналісти змусили Раду скасувати закон про наклеп

Журналістські організації змусили Верховну Раду скасувати законопроект про криміналізацію наклепу. За відповідне рішення проголосували 349 депутатів (мінімально необхідна кількість голосів – 226).

Законопроект стояв у порядку денному під №0, тобто його розгляд почався рівно о 10 годині.

Вчора близько 300 журналістів у Києві, а також журналісти в Ужгороді, Херсоні та Одесі вийшли на акції проти законопроекту про криміналізацію наклепу. Цей документ Рада проголосувала у першому читанні 18 вересня. Автор – нардеп від Партії регіонів Віталій Журавський.

Сьогодні о 10-й кримські та київські журналісти також протестували проти законопроекту Журавського.

Законопроект викликав також реакцію видавців та міжнародної спільноти. На минулому тижні кілька провідних видань (Кореспондент, Київ Пост, Дзеркало Тижня та ін.) вийшли з білими шпальтами на знак протесту проти законопроекту Журавського. Проти законопроекту виступили Білоруська, Британська і Польська асоціації журналістів, Міжнародна федерація журналістів та її регіональний підрозділ у Європі, правозахисна організація Фрідом Хаус та багато інших.

Сьогодні вранці представник ОБСЄ зі свободи слова Дуня Міятович позитивно оцінила прагнення українського уряду відступити від спроб запровадити відповідальність за наклеп. Вона сказала, що “уряд нібито готовий відступити і це гарна новина”.

Незалежна медіа-профспілка вітає колег з перемогою! Ми маємо використати набутий під час протестів досвід та зв’язки задля покращення умов праці журналістів, захисту їх прав та свобод.

Залиште коментар