Журналісти грузинського телеканалу ПІК протестуватимуть біля парламенту Грузії проти закриття каналу

Журналісти ТВ ПІК, Першого Кавказького Інформаційного каналу, який мовить російською мовою, збираються провести акцію протесту перед будівлею парламенту в Кутаїсі 25 жовтня. Про це повідомила Georgia online.

Головний продюсер новин Хатуна Сагінадзе заявила, що співробітники каналу протестуватимуть проти рішення Грузинського громадського мовника вилучити канал з ефіру.

«Ми будемо в Кутаїсі в четвер, коли парламент затверджуватиме уряд. Ми висловлюємо протест проти закриття ПІК і вимагають незалежного аудиту за рішенням суспільного мовника. Нам також необхідно з’ясувати долю грошей, які були , виділених на канал. Мова йде про 2 млн ларі (1,2 млн. USD)», – сказала Хатуна Сагінадзе.

Єдиний російськомовний канал в Грузії ТВ ПІК, припинив мовлення 20 жовтня. Це сталося після того, як Громадський мовник Грузії скасував існуючий договір з керівництвом каналу.

«Ми висловлюємо наш протест і вимагаємо забезпечити свободу слова та право журналістів на захист. Незрозуміло, чому компанія була закрита», -сказала шеф новин, Катерина Котрікадзе.

Навколо каналу останнім часом було багато галасу, відзначає Georgia onlineю Спершу ПІК був видалений із супутника, а потім співробітники не отримали зарплату за вересень. 15 жовтня журналісти новин ПІКу висловили протест проти затримки заробітної плати і ймовірне закриття телеканалу: у прайм-тайм о 10-й годині вечора вони провели мовчазну програму новин. Громадський мовник Грузії, власник каналу ПІК вважає, що співробітники ПІК не мають права цього робити, що він озвучив у відповідній заяві. Громадський мовник Грузії вирішив 20 жовтня розірвати угоду. Так само сталося трапилося з радіо ПІК, яке також було закрите через відсутність коштів.

На підтримку телеканалу висловилися Незалежна медіа-профспілка України. «НМПУ стурбована ситуацією, було сказано в заяві медіа-профспілки, яка склалася через одноосібне рішення Громадського мовника Грузії, який є замовником телеканалу, закрити мовлення для єдиного російськомовного телеканалу на Кавказі, що має альтернативний російському погляд на події в регіоні. На телеканалі демонструвалися заборонені в РФ фільми про Росію, а також об’єктивні фільми про Голодомор в Україні 1932-33 рр.».

ПІК підтримали також Спілка журналістів Сербії (СІНОС), до якої приєдналася Хорватська медіа-профспілка. «Закриття грузинського телеканалу ПІК є втрата не тільки для Грузії, але і для професії, – сказано в заяві балканських колег. – СІНОС пропонує представникам Громадського мовника Грузії уникати радикальних рішень. Він вважає, що вирішення проблем має відбуватися через діалог. Кожен крок у напрямку вирішення проблеми повинен відбуватися з врахуванням прав журналістів».

Залиште коментар