Профспілка “Захист праці” нагадує Горбалю про борги журналістам

Народний депутат України та кандидат-самовисуванець у виборчому окрузі №221 Василь Горбаль веде передвиборчу кампанію за допомогою газети „Пульс Києва”, яка має борг по заробітній платі. Ця газета стала відома через скандал: 60 звільнених працівників не отримали зарплату за три місяці. Про це стверджують у незалежній профспілці „Захист праці”.

Зважаючи на ці обставини, агітація виглядає напрочуд цинічно. Чого лише варта назва запису у блозі на „Українській Правді”: „Киянам – високі пенсії і зарплати”, — заявляють у профспілці. ”Жадібність, прагнення будь-що максимально розбагатіти, культ багатства і споживання вже, можна сказати, перетворились на частину української культур”, — ці слова з випуску газети №40 від 27 вересня ц.р., гадають у профспілці, можна з упевненістю висловити на адресу пана Горбаля. «Василь Горбаль намагається справити враження чесного і лояльного до преси політика, зокрема, відвідує акції проти цензури. Але не можна вірити обіцянкам тих, хто ще не виконав свої законні зобов’язання», — упевнені у „Захисті праці”.

Сайт і однойменна газета “Пульс Києва”  створювались видавництвом ТОВ „Медіа Поінт”, яке від самого початку пов’язували з регіоналом Василем Горбалем. Такий зв’язок не заперечувався редактором сайту. Те, що зараз газета і сайт розвивається за його фінансового сприяння – може вважатись одним з доказів того, що пан Горбаль був одним із власників видавництва.

Перший номер газети „Пульс Києва” вийшов у жовтні 2008-го року. Тоді ж виник сайт http://puls.kiev.ua За півроку газета припинила випуск, а весь штат було звільнено без виплати вихідної допомоги і заборгованості по зарплаті за три останні місяці роботи. Частина колективу створила первинну організацію незалежної профспілки „Захист праці”. Деякі профспілчани виявили рішучість захищати права у суді. Так, за допомогою юриста Віталія Дудіна редактор Світлана Цибульська виграла суд першої і апеляційної інстанцій: згідно судового рішення, їй мають виплатити борг із зарплати на суму 4,1 тис. грн. і компенсацію за порушення строку розрахунку на суму 13,4 тис. грн. З цих грошей стягнено лише тисячу гривень: державні виконавці повідомили, що підприємство не має коштів.

”Яким було здивування, коли ми дізнались, що газета „Пульс Києва” відновила свій випуск на час передвиборчої кампанії”, — відзначає пані Цибульська. Замовником газети вказаний кандидат у народні депутати України Василь Горбаль, а наклад складає 10 тис. примірників. Відповідальний за випуск – Дорошенко О.М. На сайті також стоїть передвиборчий банер пана Горбаля. Отже, фактично господарська діяльність ТОВ “Медіа Поінт” відновлена, оскільки на її рахунки надходять кошти від замовника. Ситуація є кричущим порушенням Кодексу законів про працю: адже згідно нього всі надходження на рахунки підприємств мають спрямовуватись на оплату праці.

Профспілчани вимагають погасити заборгованість перед працівниками газети по заробітній платі, виплатити компенсацію за порушення строків розрахунку, а також виконати судове рішення перед Світланою Цибульською. Від органів державної влади працівники вимагають контролювати здійснення цих виплат. «Наразі ошукані працівники підприємства готові вдатись до акцій протесту із залученням міжнародних профспілкових організацій», — додають у «Захисті праці».

Профспілка закликає усіх журналістів та інших людей найманої праці допомогти поширенню цієї інформації.

Докладніше: 8-063-195-41-94

 

Залиште коментар