НМПУ провів мовчазну акцію протесту проти закриття грузинського телеканалу ПІК

Незалежна медіа-профспілка України провела мовчазний пікет  протесту на підтримку біля 400 працівників грузинського
телеканалу ПІК, які опинилися на вулиці після несподіваного закриття телеканалу. Акція медіа-профспілки відбулася  паралельно з масовою акцією протесту журналістів ПІК біля грузинського парламенту.

Мовчазна акція НМПУ була  продовженням мовчазних новин телеканалу, які вийшли в ефір, щоб продемонструвати сваволю власника телеканалу – Грузинського громадського мовника. Медіа-профспілка підкреслила: «Ми мовчимо, але наша мовчання красномовне».

Своїм мовчанням  учасники пікету нагололосили  на  неприпустимості безпрецедентного  у Східній Європі  несподіваного  і брутального закриття популярного в Грузії телеканалу. Неприпустимим є також зневажливе ставлення до працівників, яких зненацька викинули на вулицю. Такий підхід до вирішення можливих проблем каналу завдасть шкоди свободі слова в Грузії.

НМПУ закликає уряд і парламент Грузії сприяти відновленню мовлення телеканалу ПІК. В протилежному випадку буде завдано  непоправного удару по свободі слова і по репутації грузинського уряду й новообраному парламенту.

Пікетувальники передали послу Грузії Гріголу Катамадзе листа з проханням донести до уряду і парламенту Грузії донести позицію НМПУ з цього питання.

НМПУ раніше поширила заяву на підтримку  колег з Грузії. На їхню підтримку також висловилися Сербська спілка журналістів, Хорватська медіа-профспілка, Білоруська асоціація журналістів, азербайджанський підрозділ центральноазійської і південнокавказької мережі спостереження за свободою слова  CASCFEN.

Залиште коментар