Фермера, який напав на знімальну «Інтера», визнали винним у перешкоджанні журналістській діяльності

Відповідно до ч. 1 ст.171 ККУ, він сплатить штраф 510 грн.

Жмеринський районний суд 17 жовтня ухвалив рішення у справі про напад на журналістів інформаційної програми «Подробности» телеканалу «Інтер». Фермер Василь Бондарчук, який напав на знімальну групу, визнаний винним у перешкоджанні роботі журналістів за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України і за ч. 1 ст. 125 (умисне нанесення легких тілесних ушкоджень). Про це повідомляють «Подробности».

Згідно з рішенням суду, фермеру призначили покарання у вигляді штрафу в розмірі 510 грн, плюс штрафу в розмірі 340 грн за умисне легке тілесне ушкодження.

Як розказав у коментарі «Телекритиці» журналіст Роман Бочкала, на суді Василь Бондарчук повністю визнав свою провину та попросив вибачення у знімальної групи. «Покарання ніби й м’яке, оскільки санкція 171-ї статті припускає позбавлення волі на термін до трьох років. Але головне в цій історії те, що справу вдалося довести до рішення суду. Це демонструє, що 171-ша стаття – це не якась ефемерна норма Кримінального кодексу. Що вона дійсно може працювати. З іншого боку, звичайно, треба усвідомлювати, що якби на місці цього фермера був би якийсь народний депутат або високопосадовець, то довести провину було б набагато складніше. Тим не менше, це судове рішення певною мірою прецедент, важливий досвід, на який можна буде посилатись під час розгляду інших справ про напад на журналістів під час виконання ними редакційних завдань», – сказав Роман Бочкала.

 Прокурор О. Попеску і суддя К. Шепель

 Роман Бочкала, Василь Меновщиков, Василь Бондарчук

Нагадаємо, інцидент зі знімальної групою «Інтера» стався 15 серпня, коли вона поїхала знімати сюжет через заяву двох людей, які стверджували, що місцевий фермер Василь Бондарчук насильно утримував їх у «трудовому рабстві». Фермер біля власної оселі перешкоджав роботі журналістів, лаявся, цькував на них ротвейлера, кидав каміння та жбурнув в оператора Василя Меновщикова каністру з моторною оливою, обливши його з голови до ніг.

Місцеві правоохоронці порушили кримінальну справа за статтею 171 (перешкоджання законній професійній діяльності журналіста), Роман Бочкала та Василь Меновщиков визнані потерпілими у цій справі. Справу було скеровано до суду.

Як писала «Телекритика», зазвичай прокурори не порушують статтю 171, тому що їм важко довести факт саме перешкоджання, той факт, що постраждалим був саме журналіст, і що він займався саме законною професійною діяльністю.

«Телекритика»

Залиште коментар