Польські журналісти закликають Україну відмовитися від криміналізації наклепу

Асоціація польських журналістів ухвалила заяву  на знак солідарності зі своїми друзями в  Україні. Вона  закликає українську владу відмовитися від закону, який запроваджує  кримінальну відповідальності за наклеп.

Ми вважаємо, що ухвалення  цього закону завдасть шкоди  свободі слова в Україні. Це спричинило б  крок у бік самоцензури журналістів, і, отже, унеможливлення ефективного контролю за владою і розкриттям механізмів  корупції.

Ми вважаємо, що це дуже небезпечна спроба знищити незалежну журналістику і вільні засоби масової інформації, до чого ми  ми не можемо ставитися байдуже.

Від імені Правління Асоціації польських журналістів заяву  підписали президент Асоціації Кшиштоф Сковронські, віце-президенти Агнешка Ромашевська-Гузи, Пьотр Легутко.

Раніше аналогічний заклик зробили Міжнародна і Європейська федерації журналістів. Вони підтримали своїх партнерів в Україні Незалежну медіа-профспілку, яка вимагає не ухвалювати законопроект про криміналізацію наклепу в другому читанні, оскільки він становить загрозу свободі слова в Україні.

Залиште коментар