МФЖ засуджує проект закону про наклеп

Міжнародна федерація журналістів та її регіональний підрозділ Європейська федерація журналістів засудили у якості ще однієї атаки на свободу слова законопроект щодо ЗМІ, який зараз перебуває на розгляді парламенту України. Йдеться про законопроект, який запроваджує кримінальну відповідальність за наклеп.

Законопроект, який ухвалений у першому читанні 18 вересня, відновлює відповідальність за наклеп через одинадцять років після того, як вона була усунуто із законодався 2001 року.

«Цей закон буде ще одним цвяхом у труну свободи слова України, сказав Джим Бомбела, президент Міжнародної федерації журналістів, – Ми закликаємо Українських парламентарів ще раз подумати і відмовитися від регрессивного кроку у минуле».

Партнер МФЖ Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) застерігає, що закон призведе до подальшої самоцензури, перешкоджатиме вільному поширенню інформації і призведе до зниження рівня демократії в країні.

НМПУ заявила також, сказано в заяві МФЖ і ЄФЖ, що без незалежного суду, правлячі еліти будуть використовувати закон, аби залякати і посадити до в’язниці справжніх журналістів-розслідувачів можновладної корупції.

«Цей закон спрямований на та, щоб змусити замовкнути критиків і припинити корупційні розслідування, – сказав Арне Кьоніг, президента Європейської федерації журналістів, – Ми повністю підтримуємо членів нашої організації, які проводять кампанію з протиді цій загорзі своїй професії і демократії».

Заява МФЖ та ЄФЖ

Позначки:

Залиште коментар