Медіа-профспілка підтримує ТВі і закликає його стати зразком прозорості

Незалежна медіа-профспілка України виступає проти невмотивованих відключень телеканалу ТВі з кабельних мереж по всій Україні. Той факт, що канал “викинули” з більш як 60 кабельних мереж свідчить про політичний тиск на ТВі під час виборчої кампанії. Профспілка закликає членів організації підтримати телеканал – прийти на мирні акції протесту 8 вересня о 12 годині на головні площі міст (у Києві – на Софійську площу).

Дії влади засвідчили, що вона боїться резонансних розслідувань журналістів телеканалу ТВі, які викривають непрозорі й корупційні схеми діяльності можновладців. Ці розслідування спрямовані на боротьбу з корупцією, вони формують громадську думку у напрямку необхідності запровадження прозорих правил гри у бізнесі й урядуванні.

Медіа-профспілка підтримує телеканал у прагненні до чесності і закликає не лише критикувати можновладців, але здійснити зміни на, власне, самому каналі.

  1. Недавній скандал навколо декларації про доходи журналіста ТВі Костянтина Усова засвідчив, що на каналі досі можливі зарплати “в конвертах”. За інформацією НМПУ частина журналістів співпрацює з каналом як приватні підприємці. Профспілка не заперечує права журналістів обирати форму співпраці з телеканалом, проте наголошує, що це саме право, а не обов’язок. Постійні працівники ТВі мають бути оформлені згідно КзпП.
  2. У редакційній раді ТВі журналістський колектив не представлений належним чином.
  3. На каналі можливі прояви цензури. Як приклад – розслідування журналіста Дмитра Гнапа щодо кабельного оператора “Воля”, яке викликало невдоволення керівництва каналу, яке мотивувало свої дій небажанням сваритися з “Волею”, яка постачає сигнал ТВі до споживачів. Подальші події показали, що конформістська позиція не виправдала себе: саме “Воля” зараз переводить ТВі до іншого, дорожчого пакету послуг, що обмежує аудиторію телеканалу у багатьох містах України.
  4. Канал має непрозору форму власності.

Ми закликаємо керівництво ТВі відмовитися від виплати зарплати “в конвертах”, сплачувати журналістам “білу” зарплату.

Провести вільні вибори членів редакційної ради і ввести туди журналістів, які представлятимуть там інтереси журналістського колективу. Зробити прозорою систему власності на телеканалі, продемонструвавши прагнення до чесності і прозорості ведення бізнесу не тільки пов’язаного з представниками влади, а й свого власного. Розробити засади редакційної політики. Цей документ має унеможливити прояви як зовнішньої, так і внутрішньої цензури на телеканалі.

НМПУ готова надати консультації для втілення цих заходів у життя.

Залиште коментар