Яка Ваша думка щодо реєстрації інтернет-ЗМІ?

Олександр Каплун, заступник головного редактора журналу “ЄГ” надіслав на пошту НМПУ такий лист щодо цього питання:

“Нажаль я не зміг бути на Робочій зустрічі щодо реєстрації інтернет-ЗМІ, тому дуже вдячний Вам за запрошення висловити свою точку зору по e-mail. Щоб не повторювати щось з уже сказаного, я уважно перечитав позицію кожного члена дискусії і хочу підтримати Сергія Томіленка та Андрія Яніцького. Об’єднавши ці дві точки зору, ми отримуємо чітку й аргументовану відповідь адептам реєстрації інтернет-ЗМІ, яка, на мою думку, не залишає місця для (серйозних) контраргументів. Завчасно дякую, що врахували мій голос. Прошу повідомити, яке буде рішення НМПУ з цього питання, щоб знати офіційну позицію профспілки”.

Нагадаємо, Сергій Томіленко і Андрій Яніцький виступили проти реєстрації інтернет-ЗМІ (йдеться саме про окрему реєстрацію ЗМІ, а не про реєстрацію юридичної особи для сплати легальної заробітної платні чи реєстрацію торговельної марки для захисту бренду).

“Питання акредитації журналістів інтернет-ЗМІ вирішується впровадженням національної прес-карти. Вирішувати, хто журналіст, а хто не журналіст, має не міліція, а професійні організації. Вони ж мають нести відповідальність за видачу прес-карт”, – сказав Томіленко.

“У Канаді, США, Грузії, Вірменії, Німечині та Нідерландах не існує навіть реєстрації друкованих ЗМІ, не те що інтернет-медіа”, – навів приклад Яніцький. Він додав, що навіть якщо профспілка висловиться за реєстрацію інтернет-ЗМІ, то така реєстрація має бути лише добровільної, а вести її мають медійні організації, а не державні органи.

Незалежна медіа-профспілка закликає журналістів (насамперед членів професійної організації) висловлювати свої думки щодо питання реєстрації інтернет-ЗМІ до 19 серпня 2012 року. Просимо відправляти свої відгуки на адресу a.yanitskiy@gmail.com Андрію Яніцькому. Ваші коментарі ми будемо ставити на сайт НМПУ nmpu.org.ua. 20 серпня профспілковий комітет розгляне питання щодо реєстрації інтернет-ЗМІ у онлайн-режимі та висловить узгоджену позицію профспілки.

Залиште коментар