Прокуратура відповіла про “Лівий берег”, але не повністю

Прокуратура Києва поширила заяву, що інформація про кримінальну справу проти інтернет-видання “Лівий берег” не відповідає дійсності. Заступник голови Незалежної медіа-профспілки, редактор відділу “Економіка” на LB.ua Андрій Яніцький каже, що ця інформація нічого не пояснює.

“Юридично “Лівий берег” не існує. Можливо, справу порушили за фактом чи проти конкретних осіб, співробітників інтернет-видання LB.ua. З повідомлень прокуратури Києва неможливо дізнатись, чи порушена кримінальна справа проти конкретних осіб-співробітників, чи порушена справа за фактом скоєння нібито злочину”, – коментує Яніцький.

Оскільки переслідування сайту LB.ua почалося через заяву народного депутата Володимира Ландіка, заступник голови профспілки звернувся до Генпрокуратури та прокуратури Києва із інформаційними запитами (текст одного з запитів наводимо нижче). В прокуратурі Києва повідомили, що відповідь на інформаційний запит буде надана максимум через 10 робочих днів, бо вони переадресують запит профспілки до прокуратури Печерського району Києва і таким чином час на відповідь збільшиться у два рази (у Законі “Про доступ до публічної інформації” йдеться про п”ять днів).

**

Прокурору Києва Мельнику А.С.
заступника голови Всеукраїнської професійної спілки
“Незалежна медіа-профспілка України” Яніцького А.К.
Копія — у прес-службу прокуратури Києва

Інформаційний запит
Шановний Анатолій Степанович! Звертається до Вас заступник голови Всеукраїнської професійної спілки “Незалежна медіа-профспілка України” Андрій Костянтинович Яніцький. Просимо Вас прояснити ситуацію, що склалася навколо журналістів інтернет-видання LB.ua, серед яких є члени нашої професійної спілки.
27 червня 2012 року прокурор прокуратури Печерського району Києва Цвігун Б.О. відвідав редакцію інтернет-видання LB.ua та повідомив працвників ЗМІ про перевірку в порядку ст. 97 КПК України по зверненню народного депутата Ландіка В.І. щодо нібито скоєнного відносно нього злочину, передбаченого ст.163 КК України.
30 червня 2012 року прес-служба прокуратури Києва підтвердила, що за зверненням пана Ландіка проводиться перевірка.
2 липня 2012 року ВПС “Незалежна медіа-профспілка України” закликала народного депутата Ландіка В.І. відізвати свою заяву з прокуратури.
5 липня 2012 року депутат Ландік В.І. публічно відізвав свою заяву.

Але досі (станом на 12 липня 2012 року) невідомо, чим закінчилася перевірка прокуратури. Враховуючи резонанс навкого цієї справи та керуючись Статутом професійної спілки прошу Вас прояснити ситуацію та відповісти на такі запитання:

1) Чи триває ще перевірка відносно LB.ua, чи ні? Якщо ні, коли вона закінчилася?
2) Яке процесуальне рішення було прийнято в результаті прокурорської перевірки?
3) Чи має ще питання прокуратура до працівників редакції LB.ua відносно заяви Ландіка В.І. або заяв інших осіб станом на 12 липня 2012 року?

З повагою,
заступник голови ВПС “НМПУ”
Яніцький А.К.                                                                                                                       12 липня 2012 р.

 

 

Залиште коментар