Податкова порушила кримінальну справу проти Княжицького (відео)

Податкова міліція міста Києва порушила кримінальну справу проти генерального директора телеканалу ТВі Миколи Княжицького. Зранку 12 липня до офісу телерадіокомпанії «Телерадіосвіт» (телеканал ТВі) прийшли п’ятеро співробітників податкової міліції з постановою про виїмку документів. Про це «Телекритику» повідомив Микола Княжицький.

«Проти мене порушено кримінальну справу. (Податкові міліціонери) приїхали за виїмкою документів. За надуманою причиною – за ПДВ, яке нам винна держава. Коли ми купували обладнання, виникло ПДВ, і ми його відшкодовували у стосунках з державою, оскільки держава нам відмовилася його відшкодувати. Було декілька перевірок з цього приводу, відбувся суд, незважаючи на це вони порушили кримінальну справу проти мене. І зараз хочуть у нас забрати всі документи, які є в нас в офісі», – повідомив пан Княжицький.

Коли порушили справу – невідомо, в постанові слідчого про виїмку вказано тільки номер справи.

На запитання, чи віддає ТВі документи податківцям, пан Княжицький відповів, що в каналу хочуть забрати всі документи за чотири роки діяльності, а канал вимагає перелік цих документів.

Юрист юридичної компанії Jurimex, що консультує канал, Катерина Муравйова уточнила «Телекритиці», що справу порушила податкова міліція, керуючись фактами, встановленими і відображеними в акті податкової перевірки, що тривала навесні 2012 року. «Вони порушили кримінальну справу на підставі матеріалів перевірки, але не врахували того, що ми маємо право на оскарження рішення, винесеного за результатами перевірки. І ми звернулися до суду і навіть отримали позитивне рішення в першій інстанцій: суд скасував податкові рішення за результатами перевірки, але це рішення суду ще не набрало законної сили», – розповіла пані Муравйова.

Податківці вважають, що телеканал недоплатив державі податків через неправильне формування кредиту з податку на додану вартість.

«Податкова вважає, що ми неправомірно, не в тому рядку декларації відобразили податковий кредит. І це стало підставою для донарахування податкових зобов’язань (якщо зменшується податковий кредит, то збільшуються податкові зобов’язання)», – пояснила юрист каналу.

Про порушення кримінальної справи юристи дізналися тільки сьогодні, 12 липня, коли до офісу телекомпанії прийшли співробітники податкової міліції з постановою суду про виїмку первинних документів по фінансово-господарській діяльності за період 2008-2012 років.

«Ми вважаємо, що вимагаються документи, які взагалі не існують і не стосуються даної справи. Але це постанова суду, яка не підлягає оскарженню, і ми зобов’язані віддати всі ці документи. Ми будемо віддавати, але за такий великий період потрібен час, щоб їх зібрати», – повідомила Катерина Муравйова.

Станом на 13:45 працівники податкової ще перебувають на каналі. Вони чекають, доки юристи готують їм відповідь про те, які документи надаватимуть.

Нагадаємо, 26 квітня телеканал ТВі заявив, що співробітники податкової міліції почали тероризувати осіб, які надають або надавали послуги телеканалу. За два тижні до того генеральний директор ТВі Микола Княжицький повідомив в ефірі про тиск на телеканал з боку податкових органів, оскільки на канал прийшла чергова податкова перевірка, попри те, що кілька місяців тому канал уже перевіряли. Податкова тоді пояснила, що перевірка проводиться на вимогу слідчого райуправління МВС України.

27 квітня прес-служба ДПС у місті Києві повідомила, що «податківці встановили, що телеканал скористався послугами конвертаційно-транзитного угрупування на суму понад 2,2 млн. грн». За даними ДПС, п’ять підприємців, які працюють у ТРК «Телерадіосвіт» (ТВі) сформували валові витрати товариству шляхом здійснення операцій з надання послуг по обробці інформаційного матеріалу, консультаційних послуг з питань комерційної діяльності, консультаційних послуг зі створення відеоархіву, послуг з використання матеріалів і фінансових ресурсів на загальну суму 5 млн 494 тис. грн.

При цьому, нагадаємо, податкова заявила, що припиняє перевірки ЗМІ на час виборчої кампанії починаючи вже з другого кварталу 2012 року, який розпочався 1 квітня.

Юрист юридичної фірми Jurimex, що консультує канал, Катерина Муравйова заявила про нелогічність претензій податкової. За її словами, п’ятеро приватних підприємців не можуть сформувати валові витрати на суму понад 5 млн грн., тому що законодавство обмежувало оборот ППшників 500 тис. грн. Юрист наголошувала на тому, що телеканал ТВі, як і всі українські канали, не є прибутковим, оскільки цей вид бізнесу є збитковим. Щодо каналу ТВі, то сума реальних збитків станом на початок цього року становить близько 80 млн грн. «При такій сумі реальних витрат збільшення цієї суми ще на 5-7% не має під собою ніякої ні логічної, ні економічної логіки», – зауважувала пані Муравйова.

Навесні податкова, нагадаємо, в межах кримінальної справи вилучила обладнання і документи в чотирьох кінопрокатних і постпродакшн-компаній Богдана Батруха. Причина – розбіжності в питаннях оподаткування ПДВ фільмокопій, що завозяться в Україну.

Залиште коментар