НМПУ звітує по “справі Касьянова”

26-27 червня 2012 р. члени Комітету Незалежної медіа-профспілки України Ігор Чайка, Юка Гаврилова та Олександр Тарасов перебували в Донецьку з метою розслідування фактів порушення прав члена НМПУ Максима Касьянова.

Члени Комітету НМПУ мали зустрічі з Максимом Касьяновим та його адвокатом Тетяною Івановою, головою Донецької ОДА Андрієм Шишацьким, начальником слідчого управління Донецької обласної прокуратури Павлом Віндою.

Разом з тим, члени Комітету НМПУ протягом двох днів так і не змогли зустрітися з начальником управління податкової міліції, першим заступником голови ДПС у Донецькій області Андрієм Бачуріним та його безпосереднім керівником — головою ДПС у Донецькій області Вадимом Бондаренко для з’ясування правомірності дій «оперативних працівників ДПС у Донецькій області» які «звернули увагу на людину з неадекватною поведінкою» (згідно повідомлення, оприлюдненого на сайті ДПС у Донецькій області 21.06.2012 р.: www.dpa.dn.ua/s/103/5751). Спочатку працівники канцелярії та прес-служби А. Бачуріна телефоном повідомляли, що їх керівник знаходиться у відрядженні, а вже наступного дня – 27 червня члени ГШР дізнались про те, що начальник управління податкової міліції захворів. Того ж дня прес-служба голови ДПС повідомила, що В.Бондаренко через хворобу також не має можливості зустрітися з представниками НМПУ.

Втім, інформацію про те, що нападниками на М. Касьянова були саме співробітники донецької податкової міліції, підтвердили в розмові і губернатор А. Шишацький: «Официальное заявление налоговой: «работники налоговой милиции», і начальник слідчого управління облпрокуратури П. Вінда: «В ходе проверки было установлено, что к этому конфликту, который имел место у магазина «Бум», действительно были причастны работники налоговой милиции».

Не з’ясованим лишається «авторство» версії «замаху на губернатора Донеччини», спробу якого слідчий прокуратури О. Руденко так ретельно «відпрацьовував», змусивши спочатку М. Касьянова під тиском написати «явку з повиною», а пізніше, незаконно утримуючи в кабінеті адвоката Тетяну Іванову, організував з допомогою співробітників Ворошилівського райвідділу міліції (законність цих дій також має отримати належну оцінку) відеозапис «зізнання» М. Касьянова. Втім, в розмові з представниками НМПУ М. Касьянов та адвокат Т. Іванова розповіли, що на цьому відеозапису мають бути присутніми їх заяви про те, що письмове зізнання пана Касьянова було зроблено під тиском слідчого О. Руденка, а також про незаконність дії слідчого районної прокуратури по відношенню до адвоката Т. Іванової та працівників Ворошилівського РОВД.

Разом з тим, сам голова Донецької ОДА А. Шишацький спростовує як саму можливість замаху на нього з боку М. Касьянова, так і те, що будь-хто з представників правоохоронних органів (міліції, прокуратури) мав з губернатором офіційну розмову на цю тему. Що підтвердив в свою чергу і начальник слідчого управління Донецької обласної прокуратури Павло Вінда в розмові з представниками НМПУ: «Чтобы говорить о составе какого-то преступления, в том числе, и этого (замах на губернатора – ГШР), нужно иметь, как минимум, хотя бы отдельные его признаки. В данном случае никаких объективных данных не было».

Також П. Вінда запевнив, що з усіх вищенаведених фактів прокуратурою міста Донецька буде проведено перевірку та дана належна оцінка як діям «оперативних працівників ДПС у Донецькій області», так і слідчого прокуратури Ворошилівського району м. Донецька Олександра Руденка. Про результати перевірки буде повідомлено всі зацікавлені сторони, в тому числі і Незалежна медіа-профспілка України, пообіцяв П. Вінда: «Официально будет Постановление вынесено. Сам заявитель может с ним ознакомиться. Мы, как прокуратура области, естественно проконтролируем законность принятого решения».

На вимоги членів Комітету НМПУ повернути М. Касьянову журналістське посвідчення, яке було незаконно вилучено слідчим О. Руденко, губернатор та начальник слідчого управління облпрокуратури повідомили, що їм про це нічого не відомо, але пообіцяли розібратися і з цим епізодом. І вже ввечері 27 червня, коли представники НМПУ знаходились в поїзді, що прямував до Києва, співробітниця прес-служби донецької обласної прокуратури Катерина Печерська телефоном повідомила про те, що пан Касьянов може до 20-ї години вечора звернутися до слідчого міської прокуратури Донецька Романа Білоуса та отримати своє посвідчення.

Втім, пізніше (також телефоном) М. Касьянов та адвокат Т. Іванова повідомили членам ГШР про те, що слідчий прокуратури Р. Білоус дійсно запропонував пану Касьянову забрати журналістське посвідчення, але, зі слів адвоката Т. Іванової, відмовився оформити передачу документа належним чином, вимагаючи лише від М. Касьянова розписку в тому, що він отримав посвідчення. Вважаючи, що таким чином співробітники прокуратури спробують в подальшому заперечувати факт незаконного вилучення журналістського посвідчення, М. Касьянов та його адвокат прийняли рішення в письмовому вигляді надати заяву до міської прокуратури Донецька з проханням надіслати вилучене журналістське посвідчення п. Касьянову на його домашню адресу. Про що і повідомили телефоном представників НМПУ.

Також, вже після зустрічей з вищевказаними офіційними особами та закінченні роботи ГШР в Донецьку, вже по дорозі на вокзал представникам НМПУ зателефонувала співробітник управління по зв’язках з громадськістю і пресою ДПС у Донецькій області Олена Попруженко і повідомила про готовність керівництва податкової надати коментарі щодо дій «оперативних працівників ДПС у Донецькій області» біля супермаркету «Бум». Результатом телефонної розмови стала обіцянка пані Попруженко письмово надати Незалежній медіа-профспілці України детальні пояснення щодо правомірності дій співробітників податкової міліції Донецької області по відношенню до члена НМПУ М. Касьянова.

Позначки:,

Залиште коментар