Медіа-профспілка пікетувала Генеральну прокуратуру

Вчора члени Незалежної медіа-профспілки (НМПУ), профспілки “Медіафронт”, журналісти LB.ua, телеканалу ТВі та інші журналісти пікетували Генеральну прокуратуру на знак протесту проти знищення незалежних ЗМІ.

 

За добу до цього журналісти дізналися про кримінальну справу, за якою їхні колеги з видання LB.ua можуть отримати до 7 років позбавлення волі. Ще раніше податкова міліція відкрила кримінальну справу проти керівника каналу ТВі Миколи Княжицького. ДПС вимагає в нього сплати 3 млн гривень у бюджет додатково. Раніше телекала вже вигравав цб справу як юридична особа, але тепер податкова має претензії до фізичної особи – керівника каналу. До того ж сама ДПС діє всуперечь розпорядженню голови податкової про мораторій на перевірки ЗМІ під час виборів.

НМПУ вже висловлювалася і з приводу справи проти інтернет-видання, і з приводу тиску на телеканал. Вчора ми намагалися зустрітися із Генеральним Прокурором Віктором Пшонкою або хоча б з його заступником Ренатом Кузьміним. Спілкуватися з журналістами керівники ГПУ відмовилися. Пшонка ніби у відпустці, а Кузьміна ніби немає на місці – він на зустрічі у Адміністрації Президента.

Медійникам вдалося передати свої вимоги та трохи попікетувати ГПУ на вулиці. Хоча міліція постійно намагалася розігнати мітинг. Спочатку казали, що будівлю поруч заміновано. Потім – що неправильно було оформлено повідомлення про проведення мітингу. Після цього з”явився судовий виконавець, який зачитав постанову Окружного апеляційного суду Києва ще від 3 липня про заборону масових акцій. Оскільки і сам виконавець, і постанова викликали сумніви у адекватності, журналісти не розійшлися.

НМПУ дякує всім, хто був під стінами Генеральної прокуратури. Щоб швидше дізнаватися про акції, просимо вступати до товариства НМПУ на Facebook, та підписуватися на профспілкову розсилку (ця опція – лише для членів профспілки).

Залиште коментар