НМПУ домагається відставки керівника ДТРК “Крим”

Незалежна медіа-профспілка України вимагає негайної відставки в.о. генерального  директора ДТРК “Крим” Валерія Гуменюка у зв’язку з його повною невідповідністю займаній посаді, запровадженням  цензури та поліцейських методів керування творчим колективом.

Ми обурені фактом застосування політичної цензури щодо програми кримсько-татарською мовою “Хаберлер” і наступної цинічної брехні щодо мотивів її зняття з ефіру. Як з’ясував Комітет НМПУ, ніяких технічних негараздів з програмою не існувало, вона була вчасно підготовлена до ефіру і єдиною причиною її зняття з ефіру була відсутність позитивного сюжету про діяльність  глави держави.

Валерій Гуменюк проявив себе не тільки як цензор, а й як фахівець з досить специфічними уявленнями про  методи керування творчим колективом. У квітні 2012 року за його розпорядженням усім працівникам телекомпанії були присвоєні персональні номери, як у в’язниці  чи в армії. Проходячи повз охорону, журналісти повинні кожного разу називати свій номер, а не прізвище.

Можливо, пан Гуменюк має таке своєрідне  бачення стосунків у журналістському колективі,   бо до того він ніколи не працював у цій галузі. Його попереднє місце роботи – керівник управління Державної міграційної служби в Херсонській області. На нинішню посаду пан Гуменюк потрапив  дивним чином. Як повідомляють місцеві журналісти, в Сімферополі пана  Гуменюка мали призначити директором КП “Чисте місто”, яке займається прибиранням сміття,  і навіть представили у цій якості колективу КП. Але щось не склалося і, як в радянські часи, номенклатурного працівника кинули з прибиральників до керівництва ЗМІ.

Відсутність досвіду керування телебаченням та відсутність відповідної вищої освіти у пана Гуменюка суперечить кваліфікаційним вимогам до посади генерального директора державної телекомпанії.

У зв’язку з цим Комітет НМПУ вимагає від Державного комітету телебачення та радіомовлення України провести службове розслідування, притягнути до відповідальності винних осіб та надати громадськості інформацію щодо обставин та осіб, завдяки яким Валерій Гуменюк був призначений виконуючим обов’язки керівника ДТРК «Крим», що призвело до грубого порушення прав працівників телекомпанії.

НМПУ не заперечує того факту, що державні телеканали мають висвітлювати діяльність державних та місцевих органів влади більш прискіпливо та детально, ніж це роблять комерційні ЗМІ. Проте,  таке висвітлення має базуватись на найкращому досвіді вітчизняної та зарубіжної журналістики, що визначено  в кваліфікаційних вимогах Держкомтелебачення та радіомовлення України. Таке висвітлення не має нічого спільного ані з піаром, ані з безпідставним вихваленням будь-яких чиновників.

7 червня керівництво ДТРК «Крим» зняло з ефіру повтор програми «Хаберлер» – новин кримськотатарською мовою. Підставою для зняття програми з ефіру виконуючий обов’язки генерального директора ДТРК Валерій Гуменюк назвав те, що у випуску немає повідомлень про президента України.

Позначки:, ,

Залиште коментар