Медіа-профспілка України і Спілка українських журналістів Північної Америки домовилися про співпрацю

Третій з’їзд Спілки українських журналістів Північної Америки обрав своїм президентом Рому Гадзевич (на фото), яка є головною редакторкою газет «Свобода» і «The Ukrainian weekly» з Нью-Джерзі в США. Вона стала наступницею Юрія Клюфаса, який очолював Спілку протягом двох каденцій.

Учасники з`їзду обговорили з з головою Незалежної медіа-профспілки України Юрієм Лукановим, який брав участь у цьому заході, напрямки співпраці між двома організаціями. Погодилися, що українські журналісти за океаном будуть лобіювати інтереси українських журналістів в Україні в урядах США і Канади. У випадку системного порушення принципів свободи слова і прав журналістів північноамериканські колеги інформуватимуть свої уряди і домагатимуться від них належної реакції.  Також вони допоможуть НМПУ встановити контакти з професійним середовищем Північної Америки.

Мова також ішла про можливість стипендій для кількамісячного стажування в українських ЗМІ Північної Америки для студентів-журналістів або молодих журналістів з України.

Колишній президент організації Юрій Клюфас висловив думку, що вона відкрита до інших спільних  проектів, аби лиш були ідеї, які можна втілювати в життя.

З`їзд відбувся  в українській оселі на так званій Союзівці, що приблизно у двох годинах їзди машиною від Нью-Йорка.

Залиште коментар